viac

  Predčasné voľby v Británii budú 12. decembra

  Veľká Británia má namierené k predčasným voľbám. Už začiatkom budúceho týždňa rozpustia parlament. Predčasné voľby po poslancoch parlamentu schválila aj Snemovňa lordov.

  Parlament by mal naposledy v tomto funkčnom období zasadnúť v  pondelok 4. novembra. Aby mohol zákon o predčasných voľbách vstúpiť do platnosti musí ho podpísať ešte britká kráľovná Alžbeta II. Tu sa však žiadne zdržanie neočakáva.

  Termín volieb poslanci schváli na 12. decembra. Od roku 1923 pôjde o prvé voľby, ktoré sa budú konať počas decembra. Za návrh predčasných volieb hlasovalo 438 poslancov parlamentu a proti bolo 20 poslancov.

  Predčasné voľby sú dôsledkom snahy britského premiéra Borisa Johnsona aby krajina opustila úniu za každú cenu k 31. októbru. Po schválení zákona, ktorý britskému premiérovi prikázal podať žiadosť o odklad ak parlament neodhlasuje novú dohodu o odchode Veľkej Británie z Európskej únie, musel Johnson nakoniec požiadať o odklad.

  Veľká Británia má tak čas do 31. januára na schválenie potrebných zákonov a na schválenie novej dohody o odchode z Európskej únie.

  Viac k téme brexitu sa dočítate v článkoch:

  Milan Šedivý
  Milan
  Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

  Podobné články

  Premiér sa s odborníkmi dohodol na viacerých návrhoch, predstaví ich v koalícii

  Diskusia vedcov a odborníkov na Úrade vlády SR o riešení situácie s ochorením COVID-19 bude pokračovať aj vo štvrtok 24. 2.

  Tragická dopravná nehoda na R1 pri obci Veľké Zálužie

  Hasiči, polícia aj záchranári dnes zasahovali pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala na rýchlostnej ceste R1 v katastri obce Veľké Zálužie v smere do Nitry.

  Ministerstvo zverejnilo upravené výkazy k Prvej pomoci za január

  Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR (MPSVR SR) zverejnilo upravené výkazy za mesiac január pre podanie žiadostí v rámci Prvej pomoci.

  Ministerstvo práce: Udržať pracovné miesta pomôže trvalý „kurzarbeit“

  Vláda SR dnes schválila návrh nového zákona o trvalej podpore v čase skrátenej práce z dielne Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Je založený na trojstrannej dohode medzi zamestnancom, štátom a zamestnávateľom.

  Od 1. marca bude podľa COVID automatu 20 čiernych okresov

  Slovensko aj ďalší týždeň ostáva v čiernej farbe podľa COVID automatu. Ubúda menej rizikových okresoch a pribúda čiernych okresov.

  Posledné články

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu