OdporúčameSlovenskoSprávy

Pondelok: daždivo a na horách veterno

Počas dnešnej noci bude na Slovensku oblačno až zamračené a postupne na mnohých miestach objaví dážď. Najnižšia nočná teplota sa však bude pohybovať od 8 až do 13 stupňov Celzia. Iba ojedinele môže chladnejšie.

Počas noci bude fúkať prevažne južný a nadránom na západnom Slovensku prevažne západný vietor o rýchlosti od 15 až do 35 km/h. Rýchlosť vetra v nárazoch môže ojedinele dosiahnuť okolo 55 km/h.

V Banskobystrickom kraji bude miestami fúkať len slabý vietor. Na hrebeňoch hôr však hrozí prudký vietor až víchrica.

Oblačno a dážď

Počas zajtrajšieho dňa bude na území Slovenska oblačno až zamračené a na viacerých miestach sa treba pripraviť na dážď. Minimálne ráno by ste si tak nemali doma zabudnúť na dáždnik.

Od západu však nastane postupné ustávanie zrážok a popoludní na západnom a strednom Slovensku aj zmenšovanie oblačnosti.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od 10 až 15 stupňov. Ojedinele však môže byť aj teplejšie. Teplota na horách vo výške 1500 metrov sa bude pohybovať okolo 6 stupňov Celzia.

Veterno

Počas dňa bude na Slovensku fúkať prevažne južný a dopoludnia na západnom Slovensku západný až severozápadný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h. Spočiatku môže vietor v nárazoch ojedinele dosiahnuť rýchlosť až 55 km/h.

Na strednom Slovensku a popoludní postupne aj na západnom Slovensku bude väčšinou fúkať  slabý vietor. Na hrebeňoch hôr sa však treba pripraviť na prudký až búrlivý vietor.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button