Streda: zrážky ustanú a teploty sa budú pohybovať do 15 stupňov

Počas dnešnej noci bude na území Slovenska oblačno až zamračené a na väčšine územia sa objavia prehánky alebo dážď.

Miestami a to najmä v Banskobystrickom kraji a na východe krajiny sa treba pripraviť aj na výdatný dážď. V polohách nad 1600 metrov sa postupne objaví aj  sneženie. Lokálne môže byť hmlisto.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 3 až do 8 stupňov Celzia. Na Zemplíne bude mierne teplejšie a v noci bude teplota pohybovať okolo 10 stupňov Celzia.

Počas noci bude na Slovensku fúkať slabý premenlivý a na krajnom východe väčšinou južný vietor o rýchlosti do 20 km/h.

Stále pätnástky

Počas zajtrajšieho dňa bude spočiatku oblačno až zamračené. Miestami a to najmä vo východnej polovici územia sa však treba pripraviť na prehánky alebo na dážď.

Od približne 1600 metrov sa objaví sneženie. Postupne od západu územia nastane ustávanie zrážok a v západnej polovici územia miestami aj čiastočné zmenšovanie oblačnosti. Zrána bude lokálne hmlisto.

Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 10 až do 15 stupňov Celzia. Na Orave a pod Tatrami však bude chladnejšie a teploty sa budú väčšinou pohybovať okolo 8 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude len okolo 1 stupňa Celzia.

Počas zajtrajšieho dňa bude na Slovensku fúkať len slabý premenlivý a miestami prechodne západný vietor o rýchlosti do 20 km/h.

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články