Bleskové správySlovensko

Iba 22 ročný opitý vodič po nehode nafúkal takmer jedno promile

K dopravnej nehode došlo na ceste II/593 v obci Bošany v čast Baštín v okrese Partizánske a to tak, že 22 ročný vodič išiel na osobnom aute značky BMW v smere od Solčian.

Následkom dostatočnému nevenovaniu sa vedeniu vozidla mal naraziť do ľavej zadnej časti pred ním idúceho auta značky VW Golf, pričom vodič BMW prešiel do protismeru až na ľavú krajnicu. Následne prerazil betónové oplotenie rodinného domu, prešiel cez predzáhradku a skončil v oplotení tohto rodinného domu.

Pri dopravnej nehode utrpel spolujazdec v aute BMW zranenia s dobou liečby cca 4 týždne.

U vodiča osobného auta značky BMW bolo zistené pri dychovej skúške požitie alkoholických nápojov, pričom nafúkal 0,47 mg/l (0,98 promile) alkoholu v dychu.

Dopravní policajti z Partizánskeho začali trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví.

Polícia opätovne upozorňuje vodičov, ktorí pred jazdou požijú alkoholické nápoje a sadnú si za volant, že svojou nezodpovednosťou ohrozujú nielen svoj život a zdravie, ale hlavne ohrozujú životy a zdravie ostatných účastníkov cestnej premávky.

 

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button