Utorok: daždivo a na horách hrozí víchrica

Počas dnešnej noci bude na Slovensku oblačno až zamračené a lokálne hmlisto. Spočiatku bude miestami aj zmenšená oblačnosť.

Ojedinele sa tiež môže objaviť mrholenie alebo slabý dážď. Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 2 až 7 stupňov Celzia. Na Orave, Liptove, Horehroní a Spiši bude ešte chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať len okolo nuly.

Počas dnešnej noci bude fúkať slabý a na západe, a tiež na severe juhovýchodný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h. V nárazoch však môže miestami rýchlosť vetra dosiahnuť až okolo 50 km/h. Na hrebeňoch hôr sa však treba pripraviť na prudký až búrlivý vietor.

Zamračené a daždivo

Počas zajtrajšieho dňa bude na Slovensku oblačno až zamračené lokálne aj hmlisto. Od juhozápadu sa postupne na viacerých miestach objaví aj nepríjemný dážď. Na východe Slovenska však budú zrážky len ojedinele.

Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 9 až do 14 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude len okolo 4 stupňov Celzia.

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať prevažne juhovýchodný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h. V nárazoch rýchlosť vetra môže dosiahnuť miestami až 50 km/h.

V Košickom kraji bude fúkať prevažne slabý vietor. Na hrebeňoch hôr nad pásmom lesa sa postupne objaví silná až mohutná víchrica.

Výstrahy pre horské oblasti

V okresoch stredného a severného Slovenska sa na horách v polohách nad 2000 metrov miestami očakáva výskyt silného vetra, ktorý dosiahne krátkodobo v nárazoch rýchlosť 135 – 160 km/h. Priemerná rýchlosť vetra môže dosiahnuť 90 km/h.

Výstraha prvého a druhého stupňa pred víchricou platí zajtra pre horské oblasti od 1000 metrov nad morom.

Rovnako v okresoch stredného a severného Slovenska sa na horách nad 1000 metrov miestami očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo v nárazoch rýchlosť 110 – 135 km/h. Priemerná rýchlosť vetra môže dosiahnuť 70 km/h.

Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity a to najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo.

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články