SlovenskoSprávy

Piatok: mimoriadne teplo až do 15 stupňov

Počas dnešnej noci bude na Slovensku oblačno až zamračené a v západnej polovici územia Slovenska prechodne zmenšená oblačnosť. Ojedinele a na východe, v Banskobystrickom kraji sa na viacerých miestach treba pripraviť na dážď alebo mrholenie. Lokálne sa tiež môžu vyskytnúť hmly.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od mínus jedného až do plus päť stupňov Celzia. V Juhoslovenskej kotline a na východe krajiny však bude teplejšie a teplota sa bude pohybovať od plus 5 do plus 11 stupňov Celzia.

Počas dnešnej noci bude na Slovensku bezvetrie alebo bude fúkať len slabý a na krajnom juhozápade juhovýchodný vietor o rýchlosti do 20 km/h.

Hmly a do pätnásť

Počas zajtrajšieho dňa bude veľká a miestami prechodne zmenšená oblačnosť. Zrána sa lokálne môžu vyskytnúť hmly. Miestami sa môže objaviť dážď alebo mrholenie.

Počas zajtrajšieho dňa bude mimoriadne teplo. Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od 10 až 15 stupňov Celzia. Na juhovýchode však bude ojedinele ešte o niečo teplejšie. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 5 stupňov Celzia.

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať slabý a v priebehu dňa postupne prevažne juhovýchodný vietor o rýchlosti od 5 až do 20 km/h. Na západe Slovenska môže miestami rýchlosť vetra dosiahnuť až 30 km/h a v nárazoch môže rýchlosť vetra dosiahnuť až 50 km/h.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button