OdporúčameSlovenskoSprávy

Sobota: teplota sa vyšplhá až na príjemných sedemnásť

Počas dnešnej noci bude oblačno až zamračené a miestami bude prechodne zmenšená oblačnosť. Lokálne sa tiež môžu objaviť hmly. Ojedinele sa treba pripraviť na dážď alebo mrholenie.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 5 až do 10 stupňov Celzia. Počas noci bude fúkať prevažne juhovýchodný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h. Na Záhorí však bude vietor fúkať silnejšie a rýchlosť vetra môže dosiahnuť až 35 km/h.

Na Záhorí však môže rýchlosť vetra v nárazoch ojedinele dosiahnuť až 60 km/h. Na juhu stredného a východného Slovenska miestami bude slabý vietor. Na hrebeňoch hôr bude fúkať prudký až búrlivý vietor a v Tatrách hrozí až víchrica.

Mimoriadne teplo

Počas zajtrajšieho dňa bude oblačno až zamračené. Lokálne bude aj zmenšená oblačnosť a to najmä na východe. Zrána bude na mnohých častiach Slovenska hmlisto. Na viacerých miestach a na východe len ojedinele sa treba pripraviť na mrholenie alebo na dážď.

Naďalej však bude mimoriadne teplo. Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 10 až do 15 stupňov Celzia. V Above a na Zemplíne však bude teplejšie a miestami sa tu budú teploty pohybovať do 17 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 6 stupňov Celzia.

Fúkať bude juhovýchodný až južný vietor o rýchlosti od 10 až 30 km/h. V nárazoch sa miestami môže rýchlosť vetra vyšplhať až na 50 km/h. Na strednom a východnom Slovensku bude miestami fúkať iba slabý vietor. Na hrebeňoch hôr sa treba pripraviť na prudký až búrlivý vietor. V Tatrách bude spočiatku až víchrica.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button