OdporúčameSlovenskoSprávy

Pondelok: teploty do pätnásť avšak bude sa ochladzovať

Počas dnešnej noci bude na Slovensku oblačno až zamračené. Spočiatku bude miestami prevažne zmenšená oblačnosť.

Ojedinele sa môže objaviť slabý dážď alebo mrholenie a to najmä na západe. Ojedinele sa tiež môže objaviť hmla.

Najnižšia nočná teplota sa však bude v noci pohybovať od 4 do 9 stupňov Celzia. Na západe Slovenska však bude mierne teplejšie a teplota sa tu bude pohybovať okolo 11 stupňov Celzia.

Fúkať bude východný až juhovýchodný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h. Na juhozápade bude miestami fúkať vietor s rýchlosťou až 35 km/h, ktorý tu môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 60 km/h.

Na východe bude fúkať väčšinou len slabý vietor. Na hrebeňoch hôr sa však treba spočiatku pripraviť na silný vietor až na víchricu.

Teplo no bude sa ochladzovať

Počas zajtrajšieho dňa bude na Slovensku oblačno až zamračené. Popoludní nastane v západnej polovici postupné zmenšovanie oblačnosti.

Na mnohých miestach sa však treba pripraviť na dážď, mrholenie alebo prehánky. Na hrebeňoch Tatier sneženie. Naďalej však bude aj počas zajtrajšieho dňa veľmi teplo.

Najvyššia denná teplota sa aj zajtra bude pohybovať od 10 až do 15 stupňov Celzia. Na krajnom východe teploty stúpnu až na 17 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 5 stupňov avšak na horách príde ďalšie ochladzovanie.

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať prevažne južný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h. Na západe Slovenska bude spočiatku fúkať silnejší vietor, ktorý môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 50 km/h. Na východe Slovenska bude naopak fúkať dopoludnia len slabý vietor. Na horách podobne ako v noci bude fúkať silný až prudký vietor.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button