Bleskové správySlovensko

Predseda vlády Peter Pellegrini si pripomenie 30. výročie Nežnej revolúcie

Spomienku na tento míľnik začne premiér v Prahe, kde sa o 10.00 hodine zúčastní na slávnostnom programe v Národnom múzeu a následne sa presunie na slávnostný obed s predsedom vlády  ČR Andrejom Babišom a ďalšími premiérmi Vyšehradskej skupiny.

O 17.30 položí premiér Peter Pellegrini veniec k pamätníku Brána slobody pod hradom Devín spoločne s premiérmi Českej republiky, Poľska a Maďarska, ktorí navštívia Slovenskú republiku pri príležitosti tohto pamätného dňa.

Okrúhle oslavy výročia Nežnej revolúcie vyvrcholia večerným podujatím v novej budove Slovenského národného divadla v Bratislave. Program bude RTVS vysielať v priamom prenose.

Nežnou revolúciou sa začali zásadné spoločenské zmeny, ktoré viedli k pádu totalitného komunistického režimu a k pokojnému rozdeleniu Českej a Slovenskej federatívnej republiky na dva samostatné štáty.

Tridsiate výročie Nežnej revolúcie z roku 1989, rovnako ako minuloročné pripomenutia osmičkových dejinných udalostí, predstavuje zlomové udalosti v našich dejinách.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button