FinancieSprávy

Takmer 700 kilogramov nelegálneho jantáru na východe Slovenska

Príslušníci finančnej správy z Kriminálneho úradu finančnej správy zaistili pri prehliadke troch osobných motorových vozidiel na východe Slovenska takmer 700 kg pašovaného jantáru. Väzobne stíhané sú v tejto súvislosti štyri osoby ukrajinskej národnosti.

Príslušníci finančnej správy z Kriminálneho úradu finančnej správy zaistili na východe Slovenska 698,9 kg jantáru v celkovej hodnote približne 653 000 eur. Jantár sa nachádzal v textilných vreciach, ktoré boli uložené v batožinových priestoroch a aj v priestore zadných sedadiel troch osobných motorových vozidiel.

V prípade vzniklo podozrenie zo spáchania trestného činu skrátenia dane a poistného. Vyšetrovateľ Kriminálneho úradu finančnej správy preto zaistil štyri osoby ukrajinskej národnosti, vykonal potrebné procesné úkony a začal trestné stíhanie vo veci.

Osoby sú stíhané väzobne. V prípade dokázania viny hrozí páchateľom trest odňatia slobody vo výške 4 až 10 rokov. Únik na DPH totiž predstavuje sumu viac ako 130 000 eur.

Na Slovensko je možné jantár legálne doviezť, nevzťahujú sa naň reštrikčné opatrenia. Tovar je však potrebné riadne nahlásiť a precliť pri colnom konaní. V tomto prípade sa tak nestalo.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button