Keď americký prezident Donald Trump rozhodol o zaradení čínskej spoločnosti Huawei na čiernu listinu tak budúcnosť čínskej jednotky videli mnohí veľmi čierno.
Od zariadenia na zoznam zakázaných spoločností ubehlo už niekoľko mesiacov a Huawei sa dočkal niekoľkých odkladov. Čínska spoločnosť síce nemôže napríklad využívať operačný systém Android v nových zariadeniach avšak môže stále poskytovať aktualizácie na existujúce zariadenia.
Ide pritom už o niekoľko výnimku pre čínsku spoločnosť. Ani v tomto prípade však nemá Huawei prístup ku všetkých technológiám amerických spoločností.
Aktuálna výnimka od amerického ministerstva obchodu pre Huawei platí do 16. februára 2020. Čo bude potom samozrejme nikto netuší.