OdporúčameSlovenskoSprávy

Piatok: teploty do dvanásť a sneženie

Počas dnešnej noci bude oblačno až zamračené a na viacerých miestach sa treba pripraviť na dážď alebo mrholenie. Nad 1600 metrov sa treba dokonca pripraviť na sneženie. Ojedinele sa tiež môže objaviť nepríjemná hmla.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 5 až do 10 stupňov Celzia. Na Orave, v Liptove a na Spiši bude ešte chladnejšie a teplota sa miestami bude pohybovať len okolo 3 stupňov Celzia.

Fúkať bude v noci prevažne juhovýchodný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h, ktorý môže v nárazoch na západe Slovenska dosiahnuť rýchlosť až 45 km/h. Vo východnej polovici Slovenska bude fúkať väčšinou slabý vietor.

Zamračené a sneženie

Počas zajtrajšieho dňa bude na Slovensku väčšinou zamračené až oblačno a ojedinele tiež hmlisto. Miestami a na strednom Slovensku spočiatku na mnohých miestach sa však treba pripraviť na dážď alebo mrholenie

Od približne 1600 metrov sa treba pripraviť na sneženie. Naďalej však bude teplo. Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 7 až do 12 stupňov Celzia. Len na juhozápade však bude ojedinele aj teplejšie. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 2 stupňov Celzia.

Počas zajtrajšieho dna bude fúkať prevažne juhovýchodný vietor o rýchlosti do 20 km/h. Na západe Slovenska bude fúkať silnejší vietor o rýchlosti do 30 km/h, ktorý v nárazoch môže ojedinele zosilnieť až na 50 km/h. Na východe Slovenska bude fúkať väčšinou len slabý vietor.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button