Bleskové správySlovensko

V Košickom kraji počas soboty zadržali päť opilcov za volantom

V sobotu skoro ráno 26 ročnému vodičovi z Košíc bola pri dychovej skúške zistená prítomnosť alkoholu v dychu s výsledkom 0,77 mg/l, čo je v prepočte 1,60 promile.

Takmer v rovnakom čase 38 ročný vodič z Budulova nafúkal taktiež 0,77 mg/l, pričom opakované merania mali stúpajúcu tendenciu.

V popoludňajších hodinách 63 ročný muž zo Sečoviec viedol dodávkové motorové vozidlo v Michalovciach, pričom na prvotné výzvy hliadky na zastavenie nereagoval a s vozidlom zastavil až po niekoľkých desiatkach metrov. Dychovou skúškou bola u vodiča zistená prítomnosť alkoholu v dychu v hodnote 1,09 mg/l, čo je v prepočte 2,27 promile.

Aj 43 ročný muž zo Spišskej Novej Vsi si v popoludňajších hodinách sadol za volant potúžený alkoholom. Dychovou skúškou u tohto vodiča bola zistená prítomnosť alkoholu v dychu v hodnote 0,75 mg/l, čo je v prepočte 1,56 promile.

Ten istý deň v nočných hodinách 44 ročný muž z Košíc viedol vozidlo, pričom dychovou skúškou mu bolo namerané 0,74 mg/l, čo je v prepočte 1,54 promile.

Všetkým previnilcom bol zadržaný vodičský preukaz a bolo im vznesené obvinenie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button