SlovenskoSprávyTlačové správy

Začali sa práce na podopretí Vážskeho mosta

Budúci rok bude dokončený nový most cez Dunaj, intenzívne sa pripravuje obchvat mesta a rezort dopravy vyvíja maximálne úsilie na zlepšenie technického stavu Vážskeho mosta.

Už minulý týždeň bola podpísaná zmluva so zhotoviteľom, ktorý bude realizovať dočasné podopretie  mosta. V pondelok bolo odovzdané stavenisko, ďalší týždeň sa začne s výstavbou umelého ostrova.

To je dôležité, aby po moste mohli jazdiť aj ťažké vozidlá. Dočasné podopretie mosta nie je jednoduchý proces a predchádza mu vybudovanie umelého ostrova. Súčasne sa pripravuje aj komplexná rekonštrukcia tejto strategickej spojnice cez Dunaj.

„Odmietam vyjadrenia, že ignorujeme dopravnú situáciu a bezpečnosť ľudí v Komárne a jeho okolí. V posledných mesiacoch som bol viackrát v tomto meste a informoval som sa osobne o stave prípravy týchto projektov. Stav dopravnej infraštruktúry, vrátane ciest I. triedy bol na juhu Slovenska dlhodobo ignorovaný, preto sme spolu so Slovenskou správou ciest pracovali na tom, aby sa príprava a výstavba aj v tomto regióne zintenzívnili. Usilujem sa o to, aby sme každý krok prípravy, ktorá je technicky a časovo náročná a predlžuje sa aj kvôli obštrukciám rôznych združení maximálne urýchlili. Odmietame obvinenia,  že situáciu neriešime a že sme sa údržbou mosta nezaoberali. Predpokladáme, že tieto vyjadrenia sú len dôsledkom neznalosti problematiky,“ povedal minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.

Vážsky most slúži cestnej doprave už 64 rokov. Jeho komplexná rekonštrukcia je nutná aj z dôvodu celkovej životnosti mosta. Súbežne s projektom na podopretie Vážskeho mosta v Komárne sa realizuje aj zákazka na dodanie projektovej dokumentácie na celkovú rekonštrukciu tohto mosta.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button