OdporúčameSlovenskoSprávy

Na D2 v smere do Česka sa pripravte na kolóny. Nákladiaky majú zajtra výnimku

Od zajtra počítajte na D2 v smere do Českej republiky s komplikáciami. Policajti udelili nákladným vozidlám dočasnú výnimku.

Polícia upozorňuje vodičov na dopravné komplikácie na D2 smer Česká republika, s ktorými musia počítať v prvé decembrové dni. Tieto zdržania súvisia so zavedením elektronického mýtneho systému v Českej republike.

Policajti predpokladajú rozsiahle kolóny, a to najmä nákladných motorových vozidiel, ktoré budú zasahovať na D2 aj na územie Slovenskej republiky.

V tomto úseku bude zabezpečený zvýšený výkon dopravných policajtov. Polícia bude dohliadať na premávku a v prípade potreby ju regulovať. Vodičov bude zároveň na aktuálnu situáciu upozorňovať aj prenosné dopravné značenie.

Pri tvorbe kolón budú vodiči nákladných motorových vozidiel odkláňaní na odstavné parkovacie plochy hraničného priechodu resp. na odstavné plochy blízkej čerpacej stanice. V prípade potreby budú dopravní policajti taktiež odkláňať nákladnú dopravu na cestu I/2 smerom Kúty – Holíč – Hodonín, resp. Kúty – Holíč – Skalica – Sudoměřice.

Nakoľko polícia predpokladá zhoršenie dopravnej situácie na uvedenom úseku Prezídium PZ SR povoľuje všeobecnú výnimku z § 39 ods. 1 zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke v znení neskorších predpisov na deň 1.12.2019. – v nedeľu tak môžu nákladné autá jazdiť bez obmedzení.

Výnimka platí pre všetky nákladné vozidlá pre jazdu na diaľniciach, rýchlostných cestách, cestách I. triedy a cestách pre medzinárodnú premávku na území SR.

Povolením výnimky nie je dotknuté oprávnenie policajta zakázať vodičovi jazdu alebo mu prikázať smer jazdy ak to vyžaduje bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button