OdporúčameSlovenskoSprávy

Nedeľa: v noci mínus. Zima prichádza na Slovensko

V studenom vzduchu sa bude cez našu oblasť smerom na juhovýchod presúvať tlaková výš.

Počas dnešnej noci bude na Slovensku jasno až polojasno. Na severe a na východe pri prechodne zväčšenej oblačnosti sa ojedinele objavia snehové prehánky. Ojedinele sa tiež môže objaviť hmla.

O slovo sa však prihlási pani zima. Najnižšia nočná teplota sa totiž bude pohybovať od mrazivých mínus 8 až po mínus 3 stupne Celzia. V dolinách a kotlinách bude ešte chaldnejšie a teploty tu miestami klesnú až na mínus 10 stupňov Celzia.


Noc

  • Teplota: -8 až -3 stupne Celzia
  • Vietor: bezvetrie
  • Zrážky: snehové prehánky

Deň

  • Teplota: +2 až +7 stupňov Celzia
  • Vietor: 10 až 30 km/h, nárazy 50 km/h
  • Zrážky: ojedinele slabé zrážky

Počas noci bude na väčšine územia Slovenska bezvetrie alebo bude fúkať len slabý vietor.

Zima prichádza

Počas zajtrajšieho dňa bude rovnako jasno až polojasno. Popoludní sa na západe treba pripraviť na pribúdanie oblačnosti. Zrána sa ojedinele môže objaviť aj hmla. Len výnimočne sa však zajtra objavia slabé zrážky.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od plus 2 až do plus 7 stupňov Celzia. Na Kysuciach, Orave a pod Tatrami však bude chladnejšie a teploty sa tu budú pohybobvať len okolo nuly. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo mínus 6 stupňov Celzia.

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať slabý a v južnej polovici západného Slovenska prevažne juhovýchodný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h. V nárazoch môže ojedinele rýchlosť vetra dosiahnuť až 50 km/h.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button