SlovenskoSprávy

Tri nehody chodcov. Jedna skončila tragicky

Dopravní policajti zasahovali včera pri viacerých nehodách s účasťou chodcov.

Najzávažnejšia sa stala v meste Trnava. Na priechode pre chodcov na Ulici Š. Moyzesa došlo k zrážke chodca s autom Hyundai I30.

66 ročný Trnavčan utrpel nárazom viaceré vážne zranenia, ktorým po prevoze v nemocnici po polnoci podľahol. Polícia podrobila vodiča dychovej skúške na alkohol, tá bola negatívna.

Policajti mu na mieste zadržali vodičský preukaz a ďalšiu jazdu mu zakázali. Okolnosti a presné príčiny nehody vyšetrujeme ako prečin usmrtenia.

Aj dieťa

Vzápätí mali policajti nahlásenú nehodu s účasťou 7 ročného dieťaťa v obci Katlovce v okrese Trnava, ktoré malo podbehnúť za prítomnosti rodiča pod kolesá auta. Našťastie sa nikomu nič vážne nestalo a nehoda skončila napomenutím.

Aj pri Šamoríne

Policajti dnes v skorých ranných hodinách prijali na tiesňovú linku 158 hovor o pohybe chodca za obcou Šamorín.

34 ročný Bratislavčan išiel v smere jazdy áut a krátko pred 04.00 ráno ho spätným zrkadlom zachytil vodič na Mercedese ML s rakúskymi značkami. Policajti namerali chodcovi viac ako jedno promile a nehoda nakoniec skončila s ľahkým zranením.

Môžu skončiť tragicky

Dopravné nehody s chodcami vždy končia aj pri nižšej rýchlosti s vážnymi následkami pre chodcov. Polícia apeluje na chodcov, aby zbytočne najmä v zimnom období neriskovali a na cestu vstupovali až keď sú presvedčení, že je to pre nich bezpečné.

Vodičov polícia žiada, aby zvýšili opatrnosť v blízkosti priechodov a mimo obce v blízkosti krajníc.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button