OdporúčameSlovenskoSprávyVýstrahy

Pondelok: zima prichádza. Vodičov potrápi sneh aj dážď

Počasie u nás bude ovplyvňovať frontálne rozhranie nad Alpami a Maďarskom. Neskôr sa k nám od severozápadu rozšíri výbežok tlakovej výše.

Počas dnešnej noci bude na území Slovenska oblačno až zamračené a spočiatku na východe aj zmenšená oblačnosť.

Neskôr začne od juhozápadu postupne na viacerých miestach snežiť. Na krajnom juhozápade aj sa však treba pripraviť aj na dážď so snehom alebo dážď. Ojedinele sa môžu tvoriť aj snehové jazyky.

Noc

  • Teplota: od -2 až do -7 stupňov Celzia
  • Zrážky: sneženie, dážď, dážď so snehom
  • Vietor: od 10 do 30 km/h, nárazy do 50 km/h

Deň

  • Teplota: od -3 do +2 stupne Celzia
  • Zrážky: sneženie, dážď, dážď so snehom
  • Vietor: od 10 do 30 km/h, juhozápad do 20 km/h

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od mínus 2 až mínus 7 stupňov Celzia. V južnej polovici západného Slovenska bude o niečo teplejšie a teplota sa tu bude pohybovať okolo nuly.

Počas noci bude fúkať prevažne slabý a na západe juhovýchodný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h. Vietor môže miestami v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 50 km/h.

Mínus aj cez deň

Počas zajtrajšieho dňa bude na Slovensku oblačno až zamračené. Na mnohých miestach sa treba pripraviť na sneženie.  Na krajnom juhozápade sa môže objaviť aj dážď so snehom alebo dážď.

Postupne nastane od západu ustávanie zrážok a popoludní aj čiastočné zmenšovanie oblačnosti. Ojedinele sa môžu tvoriť aj snehové jazyky. Sneženie a dážď tak môžu skomplikovať najmä situáciu v doprave. Vodiči by si na cestách mali dávať najmä v ranných hodinách pozor.

Meteorologické výstrahy: Vo viacerých okresoch Slovenska sa očakáva ojedinele tvorba snehových jazykov. Tvorba snehových jazykov a závejov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity. Výskyt snehových jazykov a závejov je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Na viacerých miestach platia zajtra výstrahy pred tvorbou snehových jazykov a závejov. (zdroj: SHMÚ)

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od mínus 3 až do plus 2 stupne Celzia. Na juhozápade Slovenska sa bude teplota pohybovať okolo 4 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude len okolo mínus 6 stupňov Celzia.

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať slabý a na juhozápade ráno juhovýchodný vietor o rýchlosti do 20 km/h. Na západe a severe bude fúkať severozápadný vietor o rýchlosti od 10 až 30 km/h.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button