SlovenskoSprávy

Utorok: sneženie a snehové prehánky na horách chladno

V chladnom vzduchu bude počasie u nás ovplyvňovať tlaková výš, ktorej stred sa bude presúvať z Lamanšského prielivu nad alpskú oblasť. Súčasne k nám bude od severovýchodu vo vyšších vrstvách ovzdušia zasahovať brázda nízkeho tlaku vzduchu.

Počas dnešnej noci bude prevažne veľká a miestami najmä na juhu aj zmenšená oblačnosť. Ojedinele sa môžu objaviť snehové prehánky alebo sneženie. Na severe sa snehové prehánky alebo sneženie objaví na viacerých miestach.

Výnimočne sa môžu tvoriť snehové jazyky. Na juhu sa môže ojedinele objaviť hmla alebo nízka oblačnosť.

Noc

  • Teplota: od -1 až do -6 stupňov Celzia
  • Zrážky: snehové prehánky alebo sneženie
  • Vietor: od 5 až do 25 km/h

Deň

  • Teplota: od 0 až do +5 stupňov Celzia, Sever -2 stupne Celzia
  • Zrážky: snehové prehánky alebo sneženie
  • Vietor: od 5 až do 20 km/h

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od mínus 1 až do mínus 6 stupňov Celzia. V Banskobystrickom a Košickom kraji bude miestami ešte chladnejšie a teplota sa bude pohybovať od mínus 8 stupňov Celzia.

Počas dnešnej noci bude fúkať slabý a na severe, a tiež na juhozápade severozápadný vietor o rýchlosti od 5 až do 25 km/h. Na hrebeňoch Tatier sa treba pripraviť na prudký až búrlivý vietor.

Až plus 5

Počas zajtrajšieho dňa bude prevažne polooblačno a v severnej polovici premenlivá až veľká oblačnosť. Ojedinele sa môžu objaviť snehové prehánky, ktoré budú pravdepodobnejšie na severe. Výnimočne sa môžu tvoriť aj snehové jazyky. Ojedinele sa môže objaviť aj hmla alebo nízka oblačnosť.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od 0 až do plus 5 stupňov Celzia. Na Kysuciach, Orave, Liptove a hornom Spiši však bude miestami chladnejšie a teploty sa budú pohybovať len okolo mínus 2 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo mínus 7 stupňov Celzia.

Počas zajtrajšieho dňa bude na Slovensku fúkať slabý a na severe, a na juhozápade spočiatku severozápadný vietor o rýchlosti od 5 až do 20 km/h.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button