OdporúčameSlovenskoSprávy

Streda: v noci bude mimoriadne chladno

Tlaková výš sa bude z našej oblasti premiestňovať smerom na juhovýchod. Po jej zadnej strane k nám vo vyšších vrstvách ovzdušia od západu až severozápadu začne prúdiť teplejší vzduch.

Počas dnešnej noci bude na Slovensku jasno alebo len malá oblačnosť. Postupne sa môže ojedinele objaviť hmla alebo zamračené nízkou oblačnosťou.

Počas noci bude mimoriadne hladno. Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od mínus 5 až do mínus 10 stupňov Celzia. Na strednom a východnom Slovensku však bude ešte chladnejšie miestami a to najmä v údoliach bude od mínus 11 až po mrazivých mínus 16 stupňov Celzia.

Meteorologické výstrahy: V okrese severného a východného Slovenska sa očakáva ojedinele dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu od mínus 15 až do mínus 16 °C. Nízka teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a fyzické aktivity v exteriéroch. Očakávaný mráz nie je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavý, ale môže spôsobiť poškodenie zdravia.

Túto noc udrie poriadna zima. Teplota klesne až k mínus 16 stupňov Celzia.

Počas noci bude bezvetrie alebo bude fúkať len slabý vietor.

Bude chladno

Počas zajtrajšieho dňa bude jasno až polojasno. Miestami a to najmä vo východnej polovici Slovenska môže byť aj zväčšená oblačnosť. Ojedinele k večeru sa môžu miestami objaviť hmla alebo zamračené nízkou oblačnosťou.  Výnimočne sa môže objaviť slabé sneženie alebo mrholením a aj mrznúcim.


Noc

Teplota: od -5 až do -10 °C, ojedinele až -16 °C

Zrážky: bez zrážok

Vietor: bezvetrie alebo slabý vietor

Deň

Teplota: od -4 až do +1 °C, západ +4 °C

Zrážky: slabé sneženie, mrholenie (aj mrznúce)

Vietor: od 5 do 25 km/h


Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od mínus 4 až do plus 1 stupňa Celzia. Na západe a v stredných polohách bude o niečo teplejšie a teplota sa miestami bude pohybovať do 4 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo mínus 3 stupňov Celzia.

Počas zajtrajšieho dňa bude bezvetrie alebo bude fúkať len slabý a na juhozápade, a ojedinele aj na východe juhovýchodný vietor o rýchlosti od 5 až 25 km/h.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button