Štvrtok: v noci mínus cez deň plus

Do našej oblasti bude od juhovýchodu zasahovať okraj tlakovej výše. Po jej zadnej strane k nám bude od západu prúdiť vo vyšších vrstvách ovzdušia teplý vzduch.

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska jasno až polojasno. Miestami sa však môže objaviť hmla alebo zamračené nízkou oblačnosťou. Zamračené bude najmä na východe a juhu Slovenska, kde sa môže objaviť slabé sneženie alebo mrholenie aj mrznúceho.

Meteorologické výstrahy: V okresoch južného a východného sa ojedinele očakáva výskyt hmiel s dohľadnosťou 50 – 200 m. Znížená dohľadnosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity. Výskyt hmiel s uvedenou dohľadnosťou je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Ráno môže potrápiť vodičov aj hmla.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od mínus 2 až do mínus 7 stupňov Celzia. V údoliach však bude miestami chladnejšie a to najmä na strednom Slovensku. Teplota sa tu bude pohybovať od mínus 7 až do mínus 12 stupňov Celzia.

Počas dnešnej noci bude bezvetrie alebo bude fúkať len slabý. Na západe bude fúkať juhovýchodný vietor o rýchlosti od 5 až do 25 km/h.

Cez deň až sedem

Počas zajtrajšieho dňa bude jasno až polojasno. Miestami a to najmä v južnej polovici Slovenska, a tiež na východe sa môže objaviť hmla alebo zamračené nízkou oblačnosťou. Ojedinele sa objaví mrholenie aj mrznúce.

Meteorologické výstrahy: V okresoch východného Slovenska sa ojedinele očakáva tvorba poľadovice. Tvorba poľadovice predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (doprava, pohyb osôb, infraštruktúra – rôzne typy vedenia..). Výskyt poľadovice je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od mínus 3 až do plus 2 stupňov Celzia. V stredných polohách a pri slnečnom počasí aj v nižších polohách bude zajtra od plus 2 až do plus 7 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude od plus 1 stupňa Celzia v Banskobystrickom kraji do plus 6 stupňov Celzia v Tatrách.

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať juhovýchodný až južný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h. V Banskobystrickom kraji a miestami aj na východe bude fúkať slabý vietor.

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články