Bleskové správySlovensko

Zlato sa na Slovensko nevráti. Poslanci boli proti schôdzi

Bývalý slovenský premiér a poslanec za stranu Smer-SD, Robert Fico, požadoval návrat zlata na Slovensko. Odôvodňoval to rizikami.

Robert Fico chcel aby sa Národná banka Slovenska začala pripravovať na návrat 31,7 tony zlata za približne 1,3 miliardy eur z britskej Bank of England.

Kvôli tomu chcel Fico dokonca zvolať mimoriadnu schôdzu Národnej rady aby poslanci schválil návrh, ktorým by zaviazali Národnú banku Slovenska na návrat zlata naspäť na Slovensko.

Poslanci však našťastie neschválili návrh mimoriadnej schôdze parlamentu a tak nedošlo ani na hlasovanie o návrate zlata naspäť na Slovensko.

Fico ako jeden z dôvodov pre návrat zlata na Slovensko uvádzal riziká blížiaceho sa brexitu. Zlato Národnej banke zarobilo za desať rokov viac ako 50 miliónov eur.

Koľko by prípadný prevoz zlata na Slovensko stál a či by mala Národná banka Slovenska kde uskladniť nie je jasné. Zbytočne vyhodené peniaze za návrat zlata však našťastie nebude musieť Slovensko vynaložiť aby splnilo ďalší populistický zámer Roberta Fica.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button