Ranná cesta do Bratislavy sa obyvateľom Lužnej aj Rovinky poriadne skomplikuje

Zajtra môže na príjazdových cestách z južného Slovenska do Bratislavy nastať dopravný kolaps. Vodiči by sa mali obrniť trpezlivosťou.


  • Vodiči by si mali pripraviť na komplikácie a zdržania pri príjazde z južných okresov do Bratislavy.
  • Jedna z ciest je úplne uzatvorená od soboty a uzatvorená bude do konca mája.

Ťažké chvíle čakajú na obyvateľov Dunajskej Lužnej a Rovinky a tiež ďalších obcí a miest na Južnom Slovensku. Polícia uzatvorila jednu z ciest, ktorá pomáhala odbremeniť hlavný ťah z južného Slovenska do Bratislavy.

„Krajský dopravný inšpektorát v Bratislave upozorňuje vodičov na dopravné obmedzenie, s ktorým je potrebné počítať od 6. 12. Od 20.00 hod až do 31.05.2020 bude z dôvodu výstavby diaľnice D4 vykonaná úplná uzávierka Vinohradníckej ulice,“ uvádza polícia na sociálnej sieti Facebook.

Obchôdzky? Ani nie

Polícia uzatvorila Vinohradnícku ulicu, ktorú niektorú volali aj „Opilecká cesta“. Vodiči sa po tejto ceste snažili vyhnúť policajným kontrolám a nie len im.

Mnohí vodiči najmä z Dunajskej Lužnej cestu používali aby si skrátili čakanie v kolónach ráno a večer. Náhradná obchádzková trasa takmer neexistuje.

Polícia odporúča ako obchádzku uzatvorenej Vinohradníckej ulice využiť cestu III/1054 od obce Miloslavov vedená vpravo na cestu III/1053 v smere na Studené, miestnu časť Mosta pri Bratislave, a ďalej po novovybudovanej ceste II/572 smerom na Vrakuňu, Ráztočnú ulicu.

Doprava do Bratislavy sa obyvateľom južných okresov poriadne skomplikuje. (zdroj: Google Mapy)

Druhou možnosťou je využiť aj trasu z cesty III/1054 od obce Miloslavov vedenú vľavo na cestu III/1053 v smere na Dunajskú Lužnú a následne na cestu I/63 smer Rovinka a Podunajské Biskupice.

Vyznačenie uzávierky a obchádzková trasa sú realizované podľa určeného projektu organizácie dopravy.

Skolabuje doprava?

Všetkých asi zaujíma či zajtra skolabuje doprava. Uzatvorená cesta bola jedna z troch ciest, ktorá smerovala auta z južného Slovenska pri ceste do a z Bratislavy.

Jej uzatvorenie skomplikuje rannú cestu do Bratislavy a rovnako večernú cestu z Bratislavy. Proti úplnej uzávere cesty boli aj starostovia niekoľkých obcí. Polícia však ich žiadosti nevypočula a cestu úplne uzatvorila.

Sledujte najnovšie správy z dopravy –  Dopravné spravodajstvo od SlobodnaEuropa.eu

Rannú cestu do práce ešte môže skomplikovať počasie a prípadné dopravné nehody. Minimálne zajtra ráno by ste tak mali do práce vyraziť s dostatočnou časovou rezervou.

Náhradná doprava?

Uzatvorená cesta však nebude komplikovať cestu do Bratislavy a z Bratislavy iba zajtra. Keďže uzávierka potrvá šesť mesiacov dajú sa komplikácie očakávať častejšie.

Náhradných spôsobov ako sa dostať do Bratislavy pritom veľa nie je. Ak necháte auto doma môžete nasadnúť na prímestské autobusy, ktoré sú však väčšinou preplnené.

Lepšie to nie je ani vo vlakoch z južného Slovenska. Tie bývajú často rovnako preplnené a nájsť miesto na sedenie je nemožné a mnohí cestujúci sú radi, keď sa do vlaku vôbec dostanú.

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články