Utorok: zamračené, hmly a s prehánkami

Cez našu oblasť postúpi smerom na východ v brázde nízkeho tlaku zvlnený studený front. Za ním sa k nám v chladnejšom vzduchu od západu rozšíri výbežok vyššieho tlaku.


Stručná predpoveď počasia:

  • Noc: teplota od -1 do 4 °C, vietor 10 – 30 km/h, zrážky: dážď, mrholenie, sneženie
  • Deň: teplota od 3 do 8 °C, vietor 10 – 30 km/h, zrážky: dážď, mrholenie, sneženie

Meteorologické výstrahy:

  • poľadovica –  časť západného, celé stredné Slovensko
  • hmla – celé Slovensko

Počas dnešnej noci bude prevažne zamračené a hmlisto. Miestami sa môže objaviť mrholenie alebo dážď. Vo vyšších polohách a k ránu už aj v stredných polohách pozor na sneženie. Ojedinele sa môže tvoriť poľadovica.

Meteorologické výstrahy: V okresoch časti západného a celého Stredného Slovenska sa ojedinele očakáva tvorba poľadovice. Tvorba poľadovice predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (doprava, pohyb osôb, infraštruktúra – rôzne typy vedenia..). Výskyt poľadovice je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Aj zajtra potrápi niektoré okresy poľadovica. (zdroj: SHMÚ)

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od mínus 1 až 4 stupňov Celzia. Počas dnešnej noci bude fúkať slabý premenlivý a na juhozápade k ránu severozápadný vietor o rýchlosti od 10 až 30 km/h, ktorý v nárazoch môže zosilnieť až na 45 km/h.

Zamračené a hmlisto

Počas zajtrajšieho dňa bude oblačno až zamračené a tiež opäť hmlisto. Miestami a to najmä na východe sa objaví dážď alebo mrholenie. Od stredných polôh potom pozor aj na sneženie.

V západnej polovici územia už predpoludním a inde až popoludní od západu nastane ubúdanie oblačnosti. Zrána sa môže ojedinele tvoriť aj poľadovica.

Meteorologické výstrahy: Vo všetkých okresoch Slovenska sa ojedinele očakáva výskyt hmiel s dohľadnosťou 50 – 200 m. Znížená dohľadnosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity. Výskyt hmiel s uvedenou dohľadnosťou je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Rannú cestu do školy či do práce skomplikuje aj hmla. (zdroj: SHMÚ)

Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od plus 3 až do plus 8 stupňov Celzia. Na Orave a pod Tatrami však bude chladnejšie a teplota sa bude pohybovať okolo 1 stupňa Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo len okolo mínus 4 stupňov Celzia.

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať severozápadný až severný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h, ktorý môže v nárazoch miestami dosiahnuť rýchlosť až 55 km/h.

Total
1
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články