OdporúčameSlovenskoSprávyVýstrahy

Streda: prituhne a nasneží. Pozor na poľadovicu

V brázde nízkeho tlaku vzduchu, zasahujúcej od severozápadu do strednej Európy, postúpi od západu do našej oblasti zvlnené frontálne rozhranie.


Stručná predpoveď počasia

  • Noc: teploty od -1 do -6 °C, doliny a kotliny až -11 °C, vietor do 20 km/h, zrážky: slabé sneženie
  • Deň: teploty od -1 do +4 °C, vietor do 20 km/h, zrážky: sneženie, dážď a mrznúci dážď s tvorbou poľadovice

Meteorologické výstrahy:

  • Južné Slovensko – výstraha pred tvorbou poľadovice od 8. hodiny do 16. hodiny

Počas dnešnej noci bude na Slovensku jasno až polojasno a na východe ojedinele zamračené s nízkou oblačnosťou alebo aj hmla. Neskôr od juhu nastane postupne pribúdanie oblačnosti a nadránom sa môže ojedinele objaviť aj slabé sneženie.

V noci však poriadne prituhne. Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od mínus 6 až po mínus 1 stupeň Celzia. V dolinách a kotlinách však bude ešte chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať od mrazivých mínus 11 stupňov Celzia do mínus 6 stupňov Celzia. Na takéto chladné počasie by sa mali pripraviť obyvatelia najmä v severnej polovici územia. Na krajnom východe bude ojedinele teplejšie.

Počas noci bude bezvetrie alebo bude fúkať iba slabý a na juhozápade územia juhovýchodný vietor o rýchlosti do 20 km/h.

Dážď aj sneh

Počas zajtrajšieho dňa bude oblačno až zamračené. Na severe a východe bude ojedinele aj čiastočne zmenšená oblačnosť a to najmä spočiatku.

Postupne na viacerých miestach sneženie, ktoré môže skomplikovať hlavne dopravu. V polohách do približne 400 metrov neskôr aj dážď so snehom alebo dážď s možnosťou tvorby poľadovice. Na východe Slovenska budú zrážky len ojedinele.

Meteorologická výstraha: V okresoch južnej časti Slovenska sa očakáva ojedinele tvorba poľadovice. Tvorba poľadovice predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (doprava, pohyb osôb, infraštruktúra – rôzne typy vedenia..). Výskyt poľadovice je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Južné okresy Slovenska môže zajtra potrápiť aj poľadovica. (zdroj: SHMÚ)

Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od mínus 1 až do plus 4 stupne Celzia. O niečo teplejšie bude na Zemplíne a v Above kde sa bude teplota pohybovať okolo 6 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude len okolo mínus 3 stupne Celzia.

Počas zajtrajšieho dňa bude bezvetrie alebo bude fúkať len slabý a na juhozápade územia juhovýchodný vietor o rýchlosti do 20 km/h.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button