OdporúčameSlovenskoSprávy

Pondelok: bude mimoriadne teplo. Na juhu až 14 stupňov

Po zadnej strane oblasti vysokého tlaku vzduchu nad juhovýchodnou Európou a Tureckom začne do strednej Európy od juhozápadu prúdiť veľmi teplý, pôvodom tropický vzduch.


Stručná predpoveď počasia:

  • Noc: teploty od -3 do +2 °C, bez zrážok, slabý vietor, na horách víchrica
  • Deň: teploty od +4 do +9 °C, juh až do +14 °C, ojedinele mrholenie, vietor od 5 až do 50 km/H, nárazy do 50 km/h

Počas dnešnej noci bude oblačno až zamračené. Lokálne bude aj zmenšená oblačnosť a postupne sa miestami objaví hmla a to hlavne na strednom Slovensku.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od mínus 3 stupňov Celzia až do 2 stupňov Celzia. Počas dnešnej noci bude fúkať slabý a prevažne južný vietor. Na hrebeňoch hôr sa treba spočiatku pripraviť na prudký vietor až víchrica.

Aj cez deň zamračené

Aj počas zajtrajšieho dňa bude hlavne oblačno až zamračené a ojedinele sa môže objaviť aj mrholenie. Vo vyšších polohách a ojedinele aj v nižších polohách sa môže objaviť aj zmenšená oblačnosť. Dopoludnia sa lokálne objaví aj hmla.

Vzhľadom na ročnú dobu však bude veľmi teplo. Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 4 stupňov Celzia až do 9 stupňov Celzia. V južnej polovici západného Slovenska bude ešte teplejšie a teploty sa budú pohybovať od 9 stupňov Celzia až do 14 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 4 stupňov Celzia.

Počas zajtrajšieho dňa bude spočiatku fúkať slabý a postupne juhovýchodný až južný vietor o rýchlosti od 5 až 30 km/h. Popoludní na juhozápade môže rýchlosť vetra v nárazoch dosiahnuť až 50 km/h. V Banskobystrickom kraji bude bezvetrie alebo bude fúkať len slabý vietor.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button