Štvrtok: naďalej bude teplo. Teploty až 14 stupňov

Od východu až juhovýchodu bude zasahovať do karpatskej oblasti okraj tlakovej výše. Po jej zadnej strane k nám bude od juhozápadu naďalej prúdiť veľmi teplý vzduch.


Stručná predpoveď počasia:

  • Noc: teplota: od -2 do +3 °C, vietor: do 20 km/h, zrážky: občasné mrholenie
  • Deň: teplota: od +9 do +14°C, vietor: od 15 do 30 km/h, nárazy do 50 km/h, zrážky: výnimočne mrholenie

  • Meteorologické výstrahy: hmla, časť Západného, celé Stredné a Východné Slovensko, platí do 10. hodiny

Počas dnešnej noci bude na území Slovenska jasno až polojasno a postupne nastane pribúdanie oblačnosti. Miestami sa môže objaviť aj hmla alebo zamračené nízkou oblačnosťou. Ojedinele sa môže vyskytnúť mrholenie.

Meteorologická výstraha: V časti Západného, na celom Strednom a Východnom Slovensku sa ojedinele očakáva výskyt hmiel s dohľadnosťou od 50 až do 200 metrov. Znížená dohľadnosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity. Výskyt hmiel s uvedenou dohľadnosťou je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Hmla môže v noci a ráno potrápiť vodičov na takmer celom Slovensku (zdroj: SHMÚ)

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od mínus 2 stupňov Celzia až do plus 3 stupňov Celzia. Na Podunajskej nížine bude miestami teplejšie a teplota sa tu môže pohybovať okolo plus 5 stupňov Celzia.

Fúkať bude počas dnešnej noci slabý a na juhozápade neskôr juhovýchodný vietor o maximálnej rýchlosti do 20 km/h.

Cez deň 14 stupňov

Počas zajtrajšieho dňa bude prevažne veľká, miestami zmenšená oblačnosť, dopoludnia lokálne hmla. Výnimočne sa môže objaviť mrholenie. Vzhľadom na ročnú dobu však bude naďalej veľmi teplo.

Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí od plus 9 stupňov Celzia až do plus 14 stupňov Celzia. Chladnejšie bude iba pri hmle alebo nízkej oblačnosti kde sa budú teploty pohybovať od plus 4 stupňov Celzia až do plus 9 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 7 stupňov Celzia.

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať slabý a na západe prevažne juhovýchodný vietor o rýchlosti od 15 až do 30 km/h, ktorý v nárazoch miestami zosilnie na 50 km/h.

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články