SlovenskoSprávyTlačové správy

Dopravcovia pridali vo vianočnom období 70 letov na bratislavskom letisku

Dopravcovia posilnili aj dopravu na bratislavskom letisku. Celkom pribudlo 70 letov z alebo do Bratislavy

Slováci prilietajú na sviatky domov zo zahraničia! Prílety navyše z Birminghamu, Londýna, Manchesteru, Edinburghu, Dublinu a iných miest pridali letecké spoločnosti nad rámec pravidelných týždenných frekvencií vo vianočnom období od 18. decembra do 8. januára.

Do Bratislavy a z nej pribudne v tomto období 70 letov navyše. 

Najviac, 16 letov (8 príletov a 8 odletov), bolo pridaných z Londýna na Letisko M. R. Štefánika v Bratislave a späť. Z toho 10 pridaných letov (5 príletov a 5 odletov) zabezpečí Wizz Air z Londýna-Lutonu (už od 11. decembra) a 6 letov naviac vykoná Ryanair z Londýna-Stanstedu do Bratislavy a spiatočne. Dopravca zabezpečí navyše aj 6 príletov z Birminghamu a 6 odletov (spolu 12 letov) a spolu 8 letov z/do Manchesteru. Po tri rotácie letov pribudnú aj z/do Edinburghu, Dublinu, Milána-Bergama (všetko Ryanair) a zo Skopje v Severnom Macedónsku a späť (Wizz Air). Nad rámec pravidelných týždenných frekvencií vypraví Wizz Air vo vianočnom období aj lety do Ľvova na Ukrajine a bulharskej Sofie a späť.

Na Štedrý deň, 24. decembra, je v pláne 11 pravidelných príletov a 11 odletov z Bratislavy, pričom posledné lety sa uskutočnia približne o 17. hodine tak, aby boli cestujúci čo najskôr doma so svojimi blízkymi. Rovnako do 17. hodiny sú naplánované lety aj počas Silvestra.

V prvý sviatok vianočný, 25. decembra, dopravca Ryanair nevypravuje žiadne lety. Avšak dopravca flydubai aj v tento deň prepraví Slovákov na vianočnú dovolenku do slnečného Dubaja. Wizz Air dokonca v tento deň naplánoval odlety do všetkých svojich šiestich destinácií, kam lieta z Bratislavy –  do Ľvova, Odesy, Londýna-Lutonu, Kyjeva-Žuljany, Skopje a Sofie. Odlet a prílet z Moskvy do Bratislavy vypraví vo sviatočný deň aj letecká spoločnosť Pobeda.

Viac

Tlačová správa

Ak máte záujem o zverejnenie vašej tlačovej správy môžete ju poslať mailom na adresu press@stalosa.sk. Denne zverejňuje výber zaujímavých tlačových správ.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button