OdporúčameSlovenskoSprávy

Sexuálny predátor zo Sásovej skončil vo väzbe

Polícia v Banskej Bystrici vyšetruje prípad sexuálneho zneužívania a sexuálneho násilia, ku ktorému malo už dlhodobejšie dochádzať v okrese Banská Bystrica.

Polícia sa začala prípadom zaoberať na základe podnetu mladej ženy, ktorá sa odhodlala po dlhšej dobe prehovoriť.

Informáciami, ktoré jedna z obetí uviedla sa začala polícia okamžite zaoberať. Z dôvodu citlivosti prípadu polícia nechcela uviesť podrobnosti, ktorých sa už teraz obvinený 42-ročný Peter z Banskej Bystrice dopúšťal.

Fakt je ten, že sa na mladých dievčatách mal dopúšťať závažnej trestnej činnosti, ktorá môže na mladom človeku zanechať vážne trvalé psychické následky.

„Sme radi a chválime prístup mladého dievčaťa, ktoré sa rozhodlo prehovoriť o tak citlivej téme, akou je samotné sexuálne zneužívanie a sexuálne násilie na maloletých. Kontaktovala nás správou priamo tu na Facebooku, na čo sme ihneď zareagovali a vtedy ešte podozrivý muž už dnes čelí obvineniu zo zločinu sexuálneho násilia, zločinu sexuálneho zneužívania, prečinu ohrozovania mravnej výchovy. Ako sme už uviedli, skutkov sa dopúšťal závažnejším spôsobom konania, na chránených osobách, ktorými boli deti. Zo strany vyšetrovateľa bol podaný podnet na návrh na jeho vzatie do vyšetrovacej väzby,“ uviedla polícia na sociálnej sieti Facebook.

Polícia nevylučuje, že sa na základe doteraz získaných dôkazov, ktorými sa vyšetrovatelia naďalej zaoberajú, jeho obvinenie rozšíria aj o ďalšiu trestnú činnosť.

„Ak má niekto podobnú nepríjemnú skúsenosť, hlavne dievčatá zo Sásovej a okolia, oznámte to bez obáv na odbore kriminálnej polície v Banskej Bystrici (Okružná ulica), alebo nám napíšte správu priamo sem,“ vyzvala polícia na Facebooku.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button