Bleskové správySlovensko

Sutiny zo zbúraného paneláku v Prešove budú triediť

Mesto Prešov dnes na sociálnej sieti Facebook potvrdilo, že zatiaľ nebudú odvážať sutiny zo zbúraného paneláku. Chcú najprv nájsť vhodnú skládku na triedenie sutín.

Česká firma začala z demoláciou výbuchom plynu a následného požiaru poškodeného paneláka v pondelok. V stredu už z 12. poschodového domu ostalo iba päť najnižších podlaží.

Mesto Prešov informovalo, že konečné odstránenie paneláku už zabezpečí iná firma, keďže na to nepotrebuje žiadne špeciálne mechanizmy.

Mesto zároveň informovalo, že zatiaľ zo zbúraniska nebudú odvážať sutiny. Mesto chce najprv nájsť vhodnú skládku na ktorej by zrealizovalo aj vytriedenie sutín. Mesto sa snaží zo sutín zachrániť osobné veci obyvateľov zdemolovaného bytového domu.

„Odvoz a uskladnenie sutín z Mukačevskej ulice č. 7 sa dnes nebude realizovať. Na mieste ešte pokračujú záchranné práce a priestor naďalej zostáva pod dohľadom polície. V čo najkratšom čase bude určená vhodná skládka, kde sa budú postupne vyvážať všetky sutiny z bytového domu č. 7. Na tejto skládke bude zabezpečené vytriedenie predmetov a osobných vecí obyvateľov Mukačevskej č. 7,“ uvidelo mesto Prešov na oficiálnej stránke mesta na sociálnej sieti Facebook.

Mesto Prešov zároveň potvrdilo, že mimoriadna situácia v Prešove potrvá, až kým nebudú ukončené záchranné práce a kým nepominú všetky okolnosti ohrozujúce život a zdravie občanov.

Viac o tragédii v Prešove sa dočítate v našich článkoch:

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button