Bleskové správySlovensko

Ďalší vyhasnutý život chodca na prechode

V Šahách sa včera večer stala dopravná nehoda, pri ktorej vyhasol ľudský život.

61 ročná žena prechádzala na Hontianskej ceste cez priechod pre chodcov. Vodič Fiatu Punto ju spozoroval v poslednej chvíli a aj napriek intenzívnemu brzdeniu už nedokázal zrážke zabrániť. Chodkyňa po prevoze do nemocnice utŕženým zraneniam podľahla.

Vyšetrovateľ Policajného zboru okolnosti a mieru zavinenia tejto tragédie vyšetruje ako prečin usmrtenia. Polícia pritom neustále vyzýva chodcov k opatrnosti a noseniu reflexných prvkov aj v obciach.

„Reflexné prvky zachraňujú životy, noste ich! A apelujte aj na svojich rodičov a starých rodičov. Nenápadne im vnúťte reflexný pásik ako malý predvianočný darček a vysvetlite im jeho dôležitosť. Na prechádzkach, alebo na cestách na bohoslužby tak budú počas nadchádzajúcich sviatkov chránení. Ďakujeme, že nám pomáhate chrániť! Chodec je predsa najzraniteľnejší účastník cestnej premávky,“

uvádza polícia na svojej stránke na sociálnej sieti Facebook.

Polícia v levickom okrese už pristúpila k pokutovaniu chodcov pohybujúcich sa za zníženej viditeľnosti mimo obce bez reflexných prvkov. Podľa zákona hrozí za tento priestupok až päťdesiat eurová pokuta.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button