OdporúčameSlovenskoSprávy

Nedeľa: v noci dážď a sneh, cez deň teploty do desať

Počasie u nás bude spočiatku ovplyvňovať frontálna vlna spojená s tlakovou nížou, ktorá sa bude premiestňovať z našej oblasti nad Poľsko. Neskôr sa bude nad severným Jadranom prehlbovať ďalšia tlaková níž.

NOC: od 3 do 8 °C | vietor od 20 do 35 km/h, nárazy do 50 km/h | zrážky: do 12 mm, ojedinele do 20 mm / vo vysokých polohách do 20 cm snehu

DEŇ: od 5 do 10 °C | vietor od 5 do 25 km/h | zrážky: do 7 mm / vo vysokých polohách do 2 cm snehu

Počas dnešnej noci bude zamračené s dažďom a miestami aj s výdatným dažďom. Vo vysokých polohách treba rátať so snežením.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 3 stupňov Celzia až do 8 stupňov Celzia.

Počas noci bude fúkať prevažne juhovýchodný o rýchlosti od 10 až do 25 km/h. Na strednom Slovensku bude fúkať väčšinou slabý vietor. Na juhozápade bude postupne fúkať západný vietor o rýchlosti od 20 až do 35 km/h, ktorý v nárazoch zosilnie až na 50 km/h a nadránom potom zoslabne.

Až desať

Počas zajtrajšieho dňa bude oblačno až zamračené a prechodne bude aj menej oblačnosti. Miestami sa treba pripraviť na dážď alebo na mrholenie a vo vysokých polohách potom aj na sneženie.

Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 5 stupňov Celzia až do 10 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 1 stupňa Celzia.

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať slabý a dopoludnia na juhu stredného Slovenska a na východe miestami južný až juhozápadný vietor o rýchlosti od 5 až do 25 km/h.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button