-1 C
Bratislava
sobota, 25 januára, 2020

Pondelok: dážď a sneh. Ochladí sa

Viete o novinke?

Meteorologické výstrahy

Na tomto mieste sa zobrazujú meteorologické výstrahy platné na aktuálny deň.

Výstrahy

25.1.2020 – Výstraha: Poľadovica

Vo všetkých okresoch sa miestami očakáva tvorba poľadovice. Tvorba poľadovice predstavuje potenciálne nebezpečenstvo...
Počasiehttps://www.slobodnaeuropa.eu/
Sleduj aj ty aktuálne spravodajstvo zo Slovenska, zo sveta, z ekonomiky a zo sveta tech a IT. Portál SlobodnaEuropa.eu ti však prináša oveľa viac – využiť môžeš fórum, sledovať tvoje obľúbené témy v skupinách a sledovať môžeš aj stránky firiem.

Počasie u nás bude ovplyvňovať tlaková níž, ktorej stred sa bude presúvať z východného Maďarska nad Rumunsko a západnú Ukrajinu. Po jej zadnej strane k nám postupne začne prúdiť od severozápadu chladnejší vzduch.


NOC: teplota: od +3 do +7 °C, vietor: od 5 do 25 km/h, nárazy: do 60 km/h, zrážky: 5 až 20 mm, ojedinele do 30 mm / od stredných polôh do 30 cm snehu

DEŇ: teplota: od +3 do +8 °C, vietor: od 20 do 45 km/h, nárazy: do 65 km/h, zrážky: do 15 mm, ojedinele do 20 mm / od stredných polôh do 20 cm snehu


Počas dnešnej noci bude na Slovensku prevažne zamračené. Na mnohých miestach sa treba pripraviť na dažď a miestami aj na výdatný.

Od výšky približne 1400 metrov a na západe, v Žilinskom kraji a na Spiši postupne už dokonca od 700 metrov sneženie.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 3 stupňov Celzia až do 7 stupňov Celzia. V Žilinskom kraji a na Spiši bude väčšinou chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať len okolo 1 stupňa Celzia.

Počas noci bude fúkať severozápadný až severný vietor o rýchlosti od 5 až do 25 km/h. Na západe bude fúkať vietor o rýchlosti až 50 km/h, ktorý v nárazoch zosilnie až na 60 km/h.  

Dážď a sneh

Počas zajtrajšieho dňa bude prevažne zamračené a na mnohých miestach dážď. Od výšky približne 700 metrov a v Banskobystrickom kraji miestami okolo 1100 metrov sa treba pripraviť na sneženie.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od 3 stupňov Celzia až do 8 stupňov Celzia. Na Orave a pod Tatrami bude väčšinou chladnejšie a teplota sa bude pohybovať len okolo 1 stupňa Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov sa bude pohybovať okolo mínus 2 stupne Celzia.

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať severozápadný až severný vietor o rýchlosti od 20 do 45 km/h, ktorý v nárazoch miestami zosilnie až na 65 km/h. Na horách postupne prudký vietor až víchrica.

- Advertisement -

3 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Napíš svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Advertisement -

Sledujte nás

259FanúšikoviaPáči sa
85NasledovníciNasledovať
75NasledovníciNasledovať
69NasledovníciNasledovať
379NasledovníciNasledovať
36OdberateliaOdoberať
- Advertisement -

Predpoveď počasia

Nedeľa: dopravu skomplikuje poľadovica. Ochladí sa

Vplyv tlakovej výše od juhovýchodu zoslabne. Zároveň sa cez strednú Európu smerom na východ začne presúvať plytká...
- Advertisement - Booking.com

Streda: v noci a ráno poľadovica na celom Slovensku

Aj počas dnešnej noci a zajtrajšieho rána platia pre takmer celé Slovensko výstrahy pred tvorbou poľadovice. Cez deň sa však objaví aj Slnko.

Utorok: zamračené a hmlisto a na východe aj poľadovica

Zamračené a hmlisto bude v noci aj počas zajtrajšieho dňa. Platia aj výstrahy pred tvorbou poľadovice najmä na východe Slovenska.

Pondelok: ráno poľadovica a hmla. Cez deň šesť

Začiatok týždňa môžu skomplikovať cestu do práce poľadovica aj hmla. Cez deň môže byť až plus 6 stupňov.

Sobota: v noci a ráno poľadovica, zajtra až sedem stupňov

Počas noci a ráno môže mnohé časti Slovenska opäť potrápiť poľadovica. Počas dňa však bude na niektorých miestach až sedem stupňov.

Mohlo by vás zaujať

- Advertisement - Booking.com