Pondelok: dážď a sneh. Ochladí sa

Počasie u nás bude ovplyvňovať tlaková níž, ktorej stred sa bude presúvať z východného Maďarska nad Rumunsko a západnú Ukrajinu. Po jej zadnej strane k nám postupne začne prúdiť od severozápadu chladnejší vzduch.


NOC: teplota: od +3 do +7 °C, vietor: od 5 do 25 km/h, nárazy: do 60 km/h, zrážky: 5 až 20 mm, ojedinele do 30 mm / od stredných polôh do 30 cm snehu

DEŇ: teplota: od +3 do +8 °C, vietor: od 20 do 45 km/h, nárazy: do 65 km/h, zrážky: do 15 mm, ojedinele do 20 mm / od stredných polôh do 20 cm snehu


Počas dnešnej noci bude na Slovensku prevažne zamračené. Na mnohých miestach sa treba pripraviť na dažď a miestami aj na výdatný.

Od výšky približne 1400 metrov a na západe, v Žilinskom kraji a na Spiši postupne už dokonca od 700 metrov sneženie.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 3 stupňov Celzia až do 7 stupňov Celzia. V Žilinskom kraji a na Spiši bude väčšinou chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať len okolo 1 stupňa Celzia.

Počas noci bude fúkať severozápadný až severný vietor o rýchlosti od 5 až do 25 km/h. Na západe bude fúkať vietor o rýchlosti až 50 km/h, ktorý v nárazoch zosilnie až na 60 km/h.  

Dážď a sneh

Počas zajtrajšieho dňa bude prevažne zamračené a na mnohých miestach dážď. Od výšky približne 700 metrov a v Banskobystrickom kraji miestami okolo 1100 metrov sa treba pripraviť na sneženie.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od 3 stupňov Celzia až do 8 stupňov Celzia. Na Orave a pod Tatrami bude väčšinou chladnejšie a teplota sa bude pohybovať len okolo 1 stupňa Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov sa bude pohybovať okolo mínus 2 stupne Celzia.

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať severozápadný až severný vietor o rýchlosti od 20 do 45 km/h, ktorý v nárazoch miestami zosilnie až na 65 km/h. Na horách postupne prudký vietor až víchrica.

Total
0
Shares
3 komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články