Výstrahy

23.12.2019 – Výstraha: Vietor na horách

Výstraha druhého stupňa: V okresoch na väčšine územia Slovenska sa v polohách nad približne 900 metrov miestami očakáva výskyt silného vetra, ktorý dosiahne krátkodobo v nárazoch rýchlosť od 135 až do 160 km/h a v priemere od 25 až do 29 m/s.

Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo).

Výstraha prvého stupňa: vo viacerých okresoch Slovenska sa nad pásmom lesa miestami I očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo v nárazoch rýchlosť od 110 až do 135 km/h.

Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, no predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo).

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button