-0.3 C
Bratislava
piatok, 24 januára, 2020

Vianoce znepríjemní dážď. SHMÚ varuje pred povodňami

Viete o novinke?

Odporúčame tiež

Impeachment Donalda Trumpa odročili do utorka

Predseda Najvyššieho súdu USA John Roberts zložil vo štvrtok v Senáte sľub. Bude predsedať druhej fáze ústavnej žaloby...

Vláda pošle peniaze na likvidáciu toxického odpadu v Strážskom

Pred koncom funkčného obdobia sa vláda začala zaoberať odstránením nebezpečného toxického odpadu polychlórovaných bifenylov (PCB) v Strážskom.

Požiar bytu v Bratislave si vyžiadal päť zranených

Hasičom sa požiar podarilo lokalizovať a naďalej pokračujú v jeho likvidácii. Na miesto udalosti smeruje expertízna skupina...

Počasie si na Vianoce so Slovákmi zrejme poriadne pohrá. Namiesto snehu dážď. Platia aj výstrahy pred povodňami.

Slovenský hydrometeorologický ústavy (SHMÚ) vydal na dnešný a zajtrajší deň hneď niekoľko výstrah. SHMÚ však varuje aj možnosťou povodní.

Predpoveď počasia na dnes a na zajtra nie je veľmi priaznivá. Namiesto snehu sa v mnohých oblastiach rozpršalo čo zdvíha hladiny riek.

Varovanie pred povodňami

Výstrahy na dnes aj na zajtra platia pred dažďom na veľkej väčšine územia Slovenska. Pršalo však aj v predchádzajúcich dňoch a tak začali stúpať hladiny riek.

SHMÚ dnes vydal výstrahu prvého stupňa pred povodňami z trvalého dažďa.

Pred Vianocami môžu mnohé časti Slovenska potrápiť povodne. SHMÚ vydal výstrahu pred povodňami. (zdroj: SHMÚ)

Výstrahy pred povodňami platia na tokoch riek v nasledujúcich okresoch Slovenska: Prievidza, Banská Bystrica, Brezno, Veľký Krtíš, Rimavská Sobota, Revúca, Rožňava, Gelnica, Košice – okolie.

Situácia sa však na mnohých tokoch riek pre neprestávajúci dážď ešte zhoršiť. Výstrahy pred dažďom platia totiž až dnes do 18.00 hodiny.

Aj vietor

Na dnes aj zajtra však platia aj ďalšie výstrahy. SHMÚ vydal výstrahy aj pred silným vetrom či tvorbou snehových jazykov a závejov.

Silný vietor o rýchlosti až 80 km/h hrozí na západnom aj východnom Slovensku. Výstraha pred vetrom platí navyše aj počas zajtrajšieho dňa.

Ešte silnejší vietor však dnes a zajtra zasiahne horské oblastí. Varovanie pred vetrom o rýchlosti až 135 km/h nad pásmom lesa platí vo Vysokých aj Nízkych Tatrách.

Okrem výstrah pred vetrom platia na severe Slovenska aj výstrahy pred tvorbou snehových jazykov a závejov.

- Advertisement -

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Napíš svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Advertisement -

Sledujte nás

259FanúšikoviaPáči sa
85NasledovníciNasledovať
75NasledovníciNasledovať
69NasledovníciNasledovať
379NasledovníciNasledovať
36OdberateliaOdoberať
- Advertisement -

Posledné články

Vražda ženy v Košiciach

Včera podvečer bolo v Košiciach nájdené telo ženy bez známok života s mnohopočetnými zraneniami na niekoľkých častiach tela....
- Advertisement - Booking.com

V obci Pažiť našli mŕtveho muža v kaluži krvi

Dnes 23.1.2020 o 16.15 hod. bol na dvore svojho rodinného domu v obci Pažiť v okrese Partizánske nájdený mŕtvy muž v kaluži krvi.

Čaputová sa strela s generálnym prokurátorom aj policajným prezidentom

Prezidentka sa dnes stretla s generálnym prokurátorom Jaromírom Čižnárom a policajným prezidentom Milanom Lučanským. Dôvodom prečo si prezidentka zavolala generálneho prokurátora...

Vláda pošle peniaze na likvidáciu toxického odpadu v Strážskom

Pred koncom funkčného obdobia sa vláda začala zaoberať odstránením nebezpečného toxického odpadu polychlórovaných bifenylov (PCB) v Strážskom. Uistil o tom...

Rezort dopravy predložil autodopravcom dve alternatívy zliav z mýta

Zástupcovia ministerstva dopravy dnes rokovali s autodopravcami o možnostiach úpravy mýtnych zliav pre nákladné vozidlá.  Ministerstvo dopravy navrhlo dve možnosti uplatnenia množstevných...

Mohlo by vás zaujať

- Advertisement - Booking.com