Vianoce znepríjemní dážď. SHMÚ varuje pred povodňami

Počasie si na Vianoce so Slovákmi zrejme poriadne pohrá. Namiesto snehu dážď. Platia aj výstrahy pred povodňami.

Slovenský hydrometeorologický ústavy (SHMÚ) vydal na dnešný a zajtrajší deň hneď niekoľko výstrah. SHMÚ však varuje aj možnosťou povodní.

Predpoveď počasia na dnes a na zajtra nie je veľmi priaznivá. Namiesto snehu sa v mnohých oblastiach rozpršalo čo zdvíha hladiny riek.

Varovanie pred povodňami

Výstrahy na dnes aj na zajtra platia pred dažďom na veľkej väčšine územia Slovenska. Pršalo však aj v predchádzajúcich dňoch a tak začali stúpať hladiny riek.

SHMÚ dnes vydal výstrahu prvého stupňa pred povodňami z trvalého dažďa.

Pred Vianocami môžu mnohé časti Slovenska potrápiť povodne. SHMÚ vydal výstrahu pred povodňami. (zdroj: SHMÚ)

Výstrahy pred povodňami platia na tokoch riek v nasledujúcich okresoch Slovenska: Prievidza, Banská Bystrica, Brezno, Veľký Krtíš, Rimavská Sobota, Revúca, Rožňava, Gelnica, Košice – okolie.

Situácia sa však na mnohých tokoch riek pre neprestávajúci dážď ešte zhoršiť. Výstrahy pred dažďom platia totiž až dnes do 18.00 hodiny.

Aj vietor

Na dnes aj zajtra však platia aj ďalšie výstrahy. SHMÚ vydal výstrahy aj pred silným vetrom či tvorbou snehových jazykov a závejov.

Silný vietor o rýchlosti až 80 km/h hrozí na západnom aj východnom Slovensku. Výstraha pred vetrom platí navyše aj počas zajtrajšieho dňa.

Ešte silnejší vietor však dnes a zajtra zasiahne horské oblastí. Varovanie pred vetrom o rýchlosti až 135 km/h nad pásmom lesa platí vo Vysokých aj Nízkych Tatrách.

Okrem výstrah pred vetrom platia na severe Slovenska aj výstrahy pred tvorbou snehových jazykov a závejov.

Total
2
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články