OdporúčameSlovenskoSprávy

Vianočná predpoveď počasia: dážď a na horách sneh

Na Vianoce bude na mnohých častiach Slovenska pršať a na horách bude snežiť. Fúkať bude aj nepríjemný vietor.

Počas Štedrého dňa bude na Slovensku oblačno až zamračené. Na západnom a strednom Slovensku bude prechodne aj čiastočne zmenšená oblačnosť.

Miestami sa objaví dážď alebo prehánky. Najmä na severe, od cca 600 m sneženie. V horských oblastiach na severe približne 700 metrov hrozí lokálne aj tvorba snehových jazykov a závejov.

Najvyššia denná teplota sa na Štedrý deň bude pohybovať od 4 stupňov Celzia až 9 stupňov Celzia. Na Kysuciach, Orave a pod Tatrami bude väčšinou chladnejšie a teplota sa bude pohybovať od 0 až do 4 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo mínus 3 stupňov Celzia.

Počas dnešného dňa bude fúkať prevažne severozápadný o rýchlosti od 20 až do45 km/h, ktorý v nárazoch lokálne zosilnie až na 65 až do 85 km/h.

V horských oblastiach bude fúkať búrlivý vietor až silná víchrica. Popoludní bude vietor čiastočne slabnúť.

Prvý sviatok vianočný

Na Prvý sviatok vianočný bude na Slovensku premenlivá a prevažne veľká oblačnosť. Na väčšine územia sa treba pripraviť na prehánky alebo na dážď.

Približne od výšky 600 metrov aj sneženie. V horských oblastiach sa môžu ojedinele tvoriť aj snehové jazyky.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 1 až mínus 4 stupňov Celzia. Na juhozápade Slovenska bude miestami len okolo 3 st.

Najvyššia denná teplota sa 25. decembra bude pohybovať od 0 stupňov Celzia až do 5 stupňov Celzia. Na juhu Slovenska bude o niečo teplejšie a teplota sa tu bude väčšinou pohybovať okolo 7 stupňov Celzia.

Na Prvý sviatok vianočný bude fúkať slabý premenlivý a postupne západný až severozápadný vietor o rýchlosti od 5 až do 25 km/h. Na západe Slovenska bude fúkať vietor o sile okolo 30 km/h a tu v nárazoch môže rýchlosť vetra dosiahnuť až 55 km/h. Nad hrebeňoch hôr sa popoludní treba pripraviť na prudký až búrlivý vietor.

Druhý sviatok vianočný

Počas Druhého sviatku vianočného bude premenlivá a na severe a východe prevažne veľká oblačnosť. Miestami a to najmä na severe sa treba pripraviť na sneženie alebo snehové prehánky.

V polohách do výšky približne 500 metrov to bude sneh s dažďom prípadne dážď. Miestami bude veterno a ojedinele sa môžu tvoriť snehové jazyky.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od mínus 2 stupňov Celzia až do plus 3 stupňov Celzia. V dolinách a kotlinách však bude miestami chladnejšie a teplota sa bude pohybovať len okolo mínus 4 stupňov Celzia.

Najvyššia denná teplota sa bude 26. decembra pohybovať od plus 2 stupňov Celzia až do 7 stupňov Celzia. Na Kysuciach, Orave, Liptove a Spiši však bude na Druhý sviatok vianočný chladnejšie a teplota sa bude pohybovať len okolo nuly.

Počas dňa bude fúkať severozápadný vietor o rýchlosti od 5 až do 30 km/h, ktorý v nárazoch môže miestami dosiahnuť rýchlosť až 45 km/h.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button