-1 C
Bratislava
sobota, 25 januára, 2020

Vianočná predpoveď počasia: dážď a na horách sneh

Viete o novinke?

Meteorologické výstrahy

Na tomto mieste sa zobrazujú meteorologické výstrahy platné na aktuálny deň.

Výstrahy

25.1.2020 – Výstraha: Poľadovica

Vo všetkých okresoch sa miestami očakáva tvorba poľadovice. Tvorba poľadovice predstavuje potenciálne nebezpečenstvo...
Počasiehttps://www.slobodnaeuropa.eu/
Sleduj aj ty aktuálne spravodajstvo zo Slovenska, zo sveta, z ekonomiky a zo sveta tech a IT. Portál SlobodnaEuropa.eu ti však prináša oveľa viac – využiť môžeš fórum, sledovať tvoje obľúbené témy v skupinách a sledovať môžeš aj stránky firiem.

Na Vianoce bude na mnohých častiach Slovenska pršať a na horách bude snežiť. Fúkať bude aj nepríjemný vietor.

Počas Štedrého dňa bude na Slovensku oblačno až zamračené. Na západnom a strednom Slovensku bude prechodne aj čiastočne zmenšená oblačnosť.

Miestami sa objaví dážď alebo prehánky. Najmä na severe, od cca 600 m sneženie. V horských oblastiach na severe približne 700 metrov hrozí lokálne aj tvorba snehových jazykov a závejov.

Najvyššia denná teplota sa na Štedrý deň bude pohybovať od 4 stupňov Celzia až 9 stupňov Celzia. Na Kysuciach, Orave a pod Tatrami bude väčšinou chladnejšie a teplota sa bude pohybovať od 0 až do 4 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo mínus 3 stupňov Celzia.

Počas dnešného dňa bude fúkať prevažne severozápadný o rýchlosti od 20 až do45 km/h, ktorý v nárazoch lokálne zosilnie až na 65 až do 85 km/h.

V horských oblastiach bude fúkať búrlivý vietor až silná víchrica. Popoludní bude vietor čiastočne slabnúť.

Prvý sviatok vianočný

Na Prvý sviatok vianočný bude na Slovensku premenlivá a prevažne veľká oblačnosť. Na väčšine územia sa treba pripraviť na prehánky alebo na dážď.

Približne od výšky 600 metrov aj sneženie. V horských oblastiach sa môžu ojedinele tvoriť aj snehové jazyky.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 1 až mínus 4 stupňov Celzia. Na juhozápade Slovenska bude miestami len okolo 3 st.

Najvyššia denná teplota sa 25. decembra bude pohybovať od 0 stupňov Celzia až do 5 stupňov Celzia. Na juhu Slovenska bude o niečo teplejšie a teplota sa tu bude väčšinou pohybovať okolo 7 stupňov Celzia.

Na Prvý sviatok vianočný bude fúkať slabý premenlivý a postupne západný až severozápadný vietor o rýchlosti od 5 až do 25 km/h. Na západe Slovenska bude fúkať vietor o sile okolo 30 km/h a tu v nárazoch môže rýchlosť vetra dosiahnuť až 55 km/h. Nad hrebeňoch hôr sa popoludní treba pripraviť na prudký až búrlivý vietor.

Druhý sviatok vianočný

Počas Druhého sviatku vianočného bude premenlivá a na severe a východe prevažne veľká oblačnosť. Miestami a to najmä na severe sa treba pripraviť na sneženie alebo snehové prehánky.

V polohách do výšky približne 500 metrov to bude sneh s dažďom prípadne dážď. Miestami bude veterno a ojedinele sa môžu tvoriť snehové jazyky.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od mínus 2 stupňov Celzia až do plus 3 stupňov Celzia. V dolinách a kotlinách však bude miestami chladnejšie a teplota sa bude pohybovať len okolo mínus 4 stupňov Celzia.

Najvyššia denná teplota sa bude 26. decembra pohybovať od plus 2 stupňov Celzia až do 7 stupňov Celzia. Na Kysuciach, Orave, Liptove a Spiši však bude na Druhý sviatok vianočný chladnejšie a teplota sa bude pohybovať len okolo nuly.

Počas dňa bude fúkať severozápadný vietor o rýchlosti od 5 až do 30 km/h, ktorý v nárazoch môže miestami dosiahnuť rýchlosť až 45 km/h.

- Advertisement -

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Napíš svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Advertisement -

Sledujte nás

259FanúšikoviaPáči sa
85NasledovníciNasledovať
75NasledovníciNasledovať
69NasledovníciNasledovať
379NasledovníciNasledovať
36OdberateliaOdoberať
- Advertisement -

Predpoveď počasia

Nedeľa: dopravu skomplikuje poľadovica. Ochladí sa

Vplyv tlakovej výše od juhovýchodu zoslabne. Zároveň sa cez strednú Európu smerom na východ začne presúvať plytká...
- Advertisement - Booking.com

Streda: v noci a ráno poľadovica na celom Slovensku

Aj počas dnešnej noci a zajtrajšieho rána platia pre takmer celé Slovensko výstrahy pred tvorbou poľadovice. Cez deň sa však objaví aj Slnko.

Utorok: zamračené a hmlisto a na východe aj poľadovica

Zamračené a hmlisto bude v noci aj počas zajtrajšieho dňa. Platia aj výstrahy pred tvorbou poľadovice najmä na východe Slovenska.

Pondelok: ráno poľadovica a hmla. Cez deň šesť

Začiatok týždňa môžu skomplikovať cestu do práce poľadovica aj hmla. Cez deň môže byť až plus 6 stupňov.

Sobota: v noci a ráno poľadovica, zajtra až sedem stupňov

Počas noci a ráno môže mnohé časti Slovenska opäť potrápiť poľadovica. Počas dňa však bude na niektorých miestach až sedem stupňov.

Mohlo by vás zaujať

- Advertisement - Booking.com