0 C
Bratislava
pondelok, 20 januára, 2020

Boeing mení vedenie. Generálny riaditeľ končí

Viete o novinke?

Odporúčame tiež

Pre haváriu kamiónov uzatvorili diaľnicu D1

Včerajšia dopravná nehoda na diaľnici D1 si vyžiadala aj dnes obmedzenia a tiež odklon dopravy.

14.1.2020 – Výstraha: Tvorba poľadovice

Najmä v okresoch východného Slovenska sa ojedinele očakáva tvorba poľadovice. Tvorba poľadovice predstavuje potenciálne nebezpečenstvo...

Čína spomaľuje. Za minulý rok rástla najpomalšie za 30 rokov

Čínska ekonomika v minulom roku výrazne spomalila. Dosiahla rast len 6,1 percenta čo je najmenej za posledných 30 rokov.

Po tom ako naplno prepukol škandál ohľadom poruchových lietadiel Boeing 737 Max pristúpil americký výrobca lietadiel k radikálnej zmene.

Boeing v pondelok oznámil zmenu vo vedení spoločnosti. Z pozície generálneho riaditeľa odchádza Dennis Muilenburg. Odvolalo ho predstavenstvo.

Výmene generálneho riaditeľa zrejme súvisí práve s packaným modelom 737 Max. Po dvoch leteckých katastrofách pri ktorých zomrelo 346 ľudí, došlo k zastaveniu letov problémových lietadiel 737 Max.

Boeing až pod tlakom dôkazov priznal, že o chybe, ktorá sa zrejme podpísala pod nehodu, vedel už niekoľko mesiacov pred prvou nehodou.

Namiesto aby však lietadla odstavil tak pilotom pridal iba návod ako majú v prípade prejavenia chyby postupovať.

Zmena vo vedení

Boeing tak pred Vianocami pristúpil k výmene generálneho riaditeľa. Novým generálnym riaditeľom sa stane doterajší predseda predstavenstva – David Calhoun.

Na jeho uvoľnené miesto v predstavenstve postúpi Lawrence Kellner. Ten šéfoval napríklad leteckej spoločnosti Continental Airlines.

Boeing sa podľa vyjadrenia v tlačovej správe snaží aj výmenou vedenia stabilizovať situáciu. Boeingu totiž výrazne klesli objednávky a spoločnosť zrejme ešte čakajú nemalé náklady v súvislosti so súdnymi spormi po obetiach dvoch leteckých katastrof.

Vrátia sa?

Po odstavení problematických strojov Boeing 737 Max mnohé letecké spoločnosti dúfali v ich skorý návrat. To sa však nestalo. Lietadlá sú na zemi už niekoľko mesiacov a nič zatiaľ nenasvedčuje tomu, že by sa rýchlo vrátili do prevádzky.

Niektoré letecké spoločnosti nepočítajú s návratom problematických lietadiel skorej ako v polovici budúceho roka. Navyše je otázne či nimi budú chcieť pasažieri lietať.

Nový šéf Boeingu to tak nebude mať jednoduché. Bude musieť napraviť pošramotenú povesť Boeingu a navyše bude musieť vyriešiť aj stratenú dôveru zákazníkov. Mnohé letecké spoločnosti totiž zrušili objednávky na stroje amerického výrobcu a nové lietadlá radšej objednali u konkurenčného Airbusu.

- Advertisement -

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Napíš svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Advertisement -

Sledujte nás

259FanúšikoviaPáči sa
85NasledovníciNasledovať
75NasledovníciNasledovať
69NasledovníciNasledovať
379NasledovníciNasledovať
36OdberateliaOdoberať
- Advertisement -

Posledné články

Požiar bytu v Bratislave si vyžiadal päť zranených

Hasičom sa požiar podarilo lokalizovať a naďalej pokračujú v jeho likvidácii. Na miesto udalosti smeruje expertízna skupina...
- Advertisement - Booking.com

Čína spomaľuje. Za minulý rok rástla najpomalšie za 30 rokov

Čínska ekonomika v minulom roku výrazne spomalila. Dosiahla rast len 6,1 percenta čo je najmenej za posledných 30 rokov. Pod výrazné...

V noci sa pokúsili vylúpiť hodinárstvo v Eurovei

Dnes v noci doposiaľ neznámi páchatelia v priestoroch obchodného centra Eurovea na Pribinovej ulici poškodili sklenenú výplň dverí jednej z predajní.

Impeachment Donalda Trumpa odročili do utorka

Predseda Najvyššieho súdu USA John Roberts zložil vo štvrtok v Senáte sľub. Bude predsedať druhej fáze ústavnej žaloby na prezidenta Donalda Trumpa.

Ďalší vyhasnutý život pri požiari chatrče

K ďalšiemu požiaru chatrče, ktorý si vyžiadal ľudský život, došlo v meste Medzev v okrese Košice okolie dnes (16.1.) v skorých ranných hodinách.

Mohlo by vás zaujať

- Advertisement - Booking.com