-0.3 C
Bratislava
piatok, 24 januára, 2020

Piatok: ochladí sa a začne mrznúť. Na horách bude snežiť

Viete o novinke?

Meteorologické výstrahy

Na tomto mieste sa zobrazujú meteorologické výstrahy platné na aktuálny deň.

Výstrahy

Počasiehttps://www.slobodnaeuropa.eu/
Sleduj aj ty aktuálne spravodajstvo zo Slovenska, zo sveta, z ekonomiky a zo sveta tech a IT. Portál SlobodnaEuropa.eu ti však prináša oveľa viac – využiť môžeš fórum, sledovať tvoje obľúbené témy v skupinách a sledovať môžeš aj stránky firiem.

Medzi rozsiahlou oblasťou vyššieho tlaku vzduchu nad západnou a severnou Európou a tlakovou nížou nad východnou Európou k nám bude od severu prúdiť chladnejší, morský vzduch.

Počas dnešnej noci bude na Slovensku premenlivá oblačnosť a ojedinele snehové prehánky alebo sneženie. Na severe však bude veľká oblačnosť a tu na mnohých miestach snehové prehánky alebo sneženie. Do približne 400 metrov sa treba pripraviť aj na dážď alebo na dážď so snehom.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od mínus 4 stupňov Celzia až do plus 1 stupňa Celzia. V horských dolinách miestami však bude v noci chladnejšie a teploty sa tu budú pohybovať na úrovni až okolo mínus 6 stupňov Celzia.

Počas noci bude na takmer celom Slovensku fúkať prevažne slabý vietor.

Prichádza ochladenie

Počas zajtrajšieho dňa to nebude lepšie. Na väčšine územia bude premenlivá oblačnosť a na severnom Slovensku potom veľká oblačnosť. V severnej polovici územia Slovenska sa treba na mnohých miestach pripraviť na snehové prehánky alebo sneženie. Inde budú zrážky len ojedinele.

Do približne 400 metrov sa treba pripraviť aj na dážď alebo na dážď so snehom. V horských oblastiach sa môžu navyše počas zajtrajšieho dňa tvoriť snehové jazyky a záveje.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od 2 stupňov Celzia až do 7 stupňov Celzia. Na Kysuciach, Orave, pod Tatrami a na Zamagurí však bude zajtra počas dňa chladnejšie a teplota sa bude pohybovať len okolo 0 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude ešte chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať len okolo mínus 6 stupňov Celzia.

Spočiatku dňa bude fúkať slabý a postupne prevažne severozápadný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h, ktorý môže v nárazoch ojedinele dosiahnuť rýchlosť až 45 km/h. V južnej polovici stredného Slovenska bude väčšinou fúkať len slabý vietor.

- Advertisement -

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Napíš svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Advertisement -

Sledujte nás

259FanúšikoviaPáči sa
85NasledovníciNasledovať
75NasledovníciNasledovať
69NasledovníciNasledovať
379NasledovníciNasledovať
36OdberateliaOdoberať
- Advertisement -

Predpoveď počasia

Streda: v noci a ráno poľadovica na celom Slovensku

Aj počas dnešnej noci a zajtrajšieho rána platia pre takmer celé Slovensko výstrahy pred tvorbou poľadovice. Cez deň...
- Advertisement - Booking.com

Utorok: zamračené a hmlisto a na východe aj poľadovica

Zamračené a hmlisto bude v noci aj počas zajtrajšieho dňa. Platia aj výstrahy pred tvorbou poľadovice najmä na východe Slovenska.

Pondelok: ráno poľadovica a hmla. Cez deň šesť

Začiatok týždňa môžu skomplikovať cestu do práce poľadovica aj hmla. Cez deň môže byť až plus 6 stupňov.

Sobota: v noci a ráno poľadovica, zajtra až sedem stupňov

Počas noci a ráno môže mnohé časti Slovenska opäť potrápiť poľadovica. Počas dňa však bude na niektorých miestach až sedem stupňov.

Piatok: poľadovica na strednom a východnom Slovensku. Cez deň sedem

Aj zajtra môže najmä stredné a východné Slovensko potrápiť doobeda poľadovica. Cez deň stúpne teplota až na sedem stupňov.

Mohlo by vás zaujať

- Advertisement - Booking.com