SlovenskoSprávy

Piatok: ochladí sa a začne mrznúť. Na horách bude snežiť

Medzi rozsiahlou oblasťou vyššieho tlaku vzduchu nad západnou a severnou Európou a tlakovou nížou nad východnou Európou k nám bude od severu prúdiť chladnejší, morský vzduch.

Počas dnešnej noci bude na Slovensku premenlivá oblačnosť a ojedinele snehové prehánky alebo sneženie. Na severe však bude veľká oblačnosť a tu na mnohých miestach snehové prehánky alebo sneženie. Do približne 400 metrov sa treba pripraviť aj na dážď alebo na dážď so snehom.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od mínus 4 stupňov Celzia až do plus 1 stupňa Celzia. V horských dolinách miestami však bude v noci chladnejšie a teploty sa tu budú pohybovať na úrovni až okolo mínus 6 stupňov Celzia.

Počas noci bude na takmer celom Slovensku fúkať prevažne slabý vietor.

Prichádza ochladenie

Počas zajtrajšieho dňa to nebude lepšie. Na väčšine územia bude premenlivá oblačnosť a na severnom Slovensku potom veľká oblačnosť. V severnej polovici územia Slovenska sa treba na mnohých miestach pripraviť na snehové prehánky alebo sneženie. Inde budú zrážky len ojedinele.

Do približne 400 metrov sa treba pripraviť aj na dážď alebo na dážď so snehom. V horských oblastiach sa môžu navyše počas zajtrajšieho dňa tvoriť snehové jazyky a záveje.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od 2 stupňov Celzia až do 7 stupňov Celzia. Na Kysuciach, Orave, pod Tatrami a na Zamagurí však bude zajtra počas dňa chladnejšie a teplota sa bude pohybovať len okolo 0 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude ešte chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať len okolo mínus 6 stupňov Celzia.

Spočiatku dňa bude fúkať slabý a postupne prevažne severozápadný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h, ktorý môže v nárazoch ojedinele dosiahnuť rýchlosť až 45 km/h. V južnej polovici stredného Slovenska bude väčšinou fúkať len slabý vietor.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button