Bilancia výjazdov hasičov počas vianočných sviatkov

Príslušníci hasičského a záchranného zboru spolu trávia tretinu kalendárneho roka. Nie je preto ničím výnimočným, že sú v pohotovosti aj počas vianočných sviatkov.

Na Štedrý deň a v Prvý a Druhý sviatok vianočný zaznamenali celkom 196 udalostí rôzneho charakteru, pri ktorých bola potrebná ich pomoc.

Na Štedrý deň 24. decembra 2019 zasahovali hasiči pri 81 udalostiach, z toho najviac pri technických výjazdoch. Až 65 krát zasahovali hasiči pri technických výjazdoch a z toho 12  krát pri dopravných nehodách). K požiarom boli hasiči vyslaní 13 krát a pri ekologických výjazdoch zasahovali 3 krát.

Na Prvý sviatok vianočný sa počet vykonaných výjazdov výrazne znížil, a to na 59 zásahov. Hasiči však zasahovali až 19 krát pri požiaroch. Až 39 krát pomáhali hasiči pri udalostiach technického charakteru, pričom až 16 krát pri dopravných nehodách, raz zasahovali pri ekologickej udalosti.

Na Druhý sviatok vianočný, 26. decembra 2019 pomáhali hasiči celkom 56 krát a z toho až 21 krát pri požiaroch. Hasiči tiež museli až 34 krát zasahovať pri technických výjazdoch a z toho až 19 krát museli hasiči zasahovať pri dopravných nehodách. Hasiči boli 1 krát boli vyslaní aj k ekologickému výjazdu.

„Celkový počet výjazdov hasičov bol počas vianočných sviatkov nižší ako v obvyklé dni ich služby,“

UVIEDLI HASIČI NA STRÁNKE NA FACEBOOKU.
Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články