Sobota: veterno a ďalšie ochladenie. Na severe potrápi sneh

Medzi rozsiahlou a mohutnou tlakovou výšou so stredom nad Nemeckom a Dánskom a tlakovou nížou nad východnou Európou k nám od severu zosilnie prílev chladného vzduchu.


  • NOC: teploty od -3 do +2 °C, vietor: 15 až do 45 km/h, zrážky: do 5 mm, na krajnom severe aj okolo 10 mm / do 12 cm snehu
  • DEŇ: teploty od -1 do +4 °C, vietor: 15 až do 45 km/h, zrážky: do 2 mm, na severe do 7 mm / do 7 cm snehu

Počas dnešnej noci bude premenlivá a v severnej polovici veľká oblačnosť. Práve v severnej polovici Slovenska sa treba na na mnohých miestach pripraviť na snehové prehánky alebo na sneženie.

Inde budú snehové prehánky len ojedinele. V horských oblastiach platí výstraha aj pred tvorbou snehových jazykov.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od mínus 3 stupňov Celzia až do plus 2 stupňov Celzia. V dolinách a kotlinách miestami bude ešte chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať len okolo mínus 5 stupňov Celzia.

Počas noci bude na Slovensku fúkať severozápadný vietor o rýchlosti od 15 až do 45 km/h, v nárazoch môže miestami rýchlosť vetra dosiahnuť až 65 km/h. V Banskobystrickom kraji bude fúkať prevažne slabý vietor. Na horách bude postupne veterno.

Prituhne. Teploty klesnú

Počas zajtrajšieho dňa bude na Slovensku premenlivá a na severe prevažne veľká oblačnosť. Na severe Slovenska sa na mnohých miestach objavia snehové prehánky a na krajnom severe aj trvalejšie sneženie.

Inde budú snehové prehánky len výnimočne. Aj počas dňa bude veterno a v horských oblastiach platí rovnako výstraha pred tvorbou snehových jazykov.

Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od mínus 1 stupňa Celzia až do plus 4 stupňov Celzia. Na Kysuciach, Orave, Liptove, Spiši a Horehroní bude ešte chladnejšie a teplota sa bude pohybovať len okolo mínus  3 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude len okolo mínus 10 stupňov Celzia.

Počas dňa bude fúkať severozápadný až severný vietor o rýchlosti od 15 až do 45 km/h, ktorý v nárazoch môže miestami dosiahnuť rýchlosť až 70 km/h. V Banskobystrickom kraji bude miestami fúkať len slabý vietor. Na horách sa treba pripraviť na búrlivý vietor až na silnú víchricu.

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články