SlovenskoSprávyVýstrahy

Sobota: veterno a ďalšie ochladenie. Na severe potrápi sneh

Medzi rozsiahlou a mohutnou tlakovou výšou so stredom nad Nemeckom a Dánskom a tlakovou nížou nad východnou Európou k nám od severu zosilnie prílev chladného vzduchu.


  • NOC: teploty od -3 do +2 °C, vietor: 15 až do 45 km/h, zrážky: do 5 mm, na krajnom severe aj okolo 10 mm / do 12 cm snehu
  • DEŇ: teploty od -1 do +4 °C, vietor: 15 až do 45 km/h, zrážky: do 2 mm, na severe do 7 mm / do 7 cm snehu

Počas dnešnej noci bude premenlivá a v severnej polovici veľká oblačnosť. Práve v severnej polovici Slovenska sa treba na na mnohých miestach pripraviť na snehové prehánky alebo na sneženie.

Inde budú snehové prehánky len ojedinele. V horských oblastiach platí výstraha aj pred tvorbou snehových jazykov.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od mínus 3 stupňov Celzia až do plus 2 stupňov Celzia. V dolinách a kotlinách miestami bude ešte chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať len okolo mínus 5 stupňov Celzia.

Počas noci bude na Slovensku fúkať severozápadný vietor o rýchlosti od 15 až do 45 km/h, v nárazoch môže miestami rýchlosť vetra dosiahnuť až 65 km/h. V Banskobystrickom kraji bude fúkať prevažne slabý vietor. Na horách bude postupne veterno.

Prituhne. Teploty klesnú

Počas zajtrajšieho dňa bude na Slovensku premenlivá a na severe prevažne veľká oblačnosť. Na severe Slovenska sa na mnohých miestach objavia snehové prehánky a na krajnom severe aj trvalejšie sneženie.

Inde budú snehové prehánky len výnimočne. Aj počas dňa bude veterno a v horských oblastiach platí rovnako výstraha pred tvorbou snehových jazykov.

Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od mínus 1 stupňa Celzia až do plus 4 stupňov Celzia. Na Kysuciach, Orave, Liptove, Spiši a Horehroní bude ešte chladnejšie a teplota sa bude pohybovať len okolo mínus  3 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude len okolo mínus 10 stupňov Celzia.

Počas dňa bude fúkať severozápadný až severný vietor o rýchlosti od 15 až do 45 km/h, ktorý v nárazoch môže miestami dosiahnuť rýchlosť až 70 km/h. V Banskobystrickom kraji bude miestami fúkať len slabý vietor. Na horách sa treba pripraviť na búrlivý vietor až na silnú víchricu.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button