Bleskové správySlovensko

Šoféroval aj napriek zákazu a navyše pod vplyvom alkoholu

Dopravní policajti z Trenčína vzniesli obvinenie vo veci prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia voči 20-ročnému Romanovi z Trenčína.

Obvinený vodič mal jazdiť na osobnom aute značky BMW v skorých ranných hodinách (približne  o 01.40 hod.) v Trenčíne po ul. Palackého, kde mal spôsobiť dopravnú nehodu.

Z dôvodu neprispôsobenia rýchlosti jazdy svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla a stavu a povahe vozovky prešiel s autom vľavo do priestoru parkovacích miest, kde mal naraziť do odstaveného auta značky Opel Astra.

Z miesta dopravnej nehody odišiel preč. Následne bol vodič na ul. Generála Slobodu v Trenčíne zastavený a kontrolovaný policajnou hliadkou.

Pri kontrole sa vodič podrobil aj dychovej skúške s výsledkom merania 0,40 mg/l (0,83 promile) alkoholu v dychu a bolo zistené, že jazdil v čase, keď mu bola činnosť vedenia motorového vozidla zakázaná po dobu 12 mesiacov. Obvinenému v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button