Výstrahy

28.12.2019 – Výstraha: Vietor na horách

Výstraha druhého stupňa: V okresoch severného Slovenska sa na horách v polohách nad približne 1500 metrov ojedinele očakáva výskyt silného vetra, ktorý dosiahne krátkodobo v nárazoch rýchlosť od 135 až do 145 km/h.

Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo).

V okresoch severného a východného Slovenska sa na horách v polohách nad približne 1000 metrov ojedinele očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne priemernú rýchlosť od 70 až do 85 km/h alebo krátkodobo v nárazoch rýchlosť od 110 až do 115 km/h.

Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, no predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo).

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button