SlovenskoSprávy

Dopravcovia chcú 7. januára štrajkovať

Únia autodopravcov Slovenska (ÚNAS) vyhlásila na utorok 7. januára 2020 štrajk. Kritizujú mýto aj cestnú daň.

ÚNAS na utorok 7. januára 2020 vyhlásila štrajk. Blokovať chcú Ministerstvo dopravy, Národnú diaľničnú spoločnosť aj firmu SkyToll, ktorá zodpovedá za výber mýta.

„Autodopravcovia ostatné tri roky prosili, argumentovali a žiadali o nápravu a vytvorenie dôstojného podnikateľského prostredia premiéra Fica, premiéra Pellegriniho, ministerstvo dopravy a výstavby aj ministerstvo financií. Žiaľ, bezvýsledne,“

uviedla ÚNAS.

Dopravcovia však majú prehnané požiadavky. Požadujú napríklad zníženie cestnej dane o 50% a navyše aj zastavenie výmeru mýta. Argumentujú pritom aj výsledkami nedávnej kontroly NKÚ. Ten zistil pochybenia a mrhanie prostriedkami, ktoré sa vyberú z mýta.

Zaujímavosťou je, že ÚNAS požaduje aj zastavenie výberu platieb za diaľničné známky. Tie sa pritom týkajú osobných áut do 3,5 tony a nie nákladných áut. ÚNAS pritom združuje práve dopravcov nákladnej dopravy, ktorých sa úhrada diaľničných známok nijako netýka.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button