-1.5 C
Bratislava
piatok, 24 januára, 2020

Nedeľa: prichádza výrazne ochladenie. Mrznúť bude cez noc aj cez deň

Viete o novinke?

Meteorologické výstrahy

Na tomto mieste sa zobrazujú meteorologické výstrahy platné na aktuálny deň.

Výstrahy

Počasiehttps://www.slobodnaeuropa.eu/
Sleduj aj ty aktuálne spravodajstvo zo Slovenska, zo sveta, z ekonomiky a zo sveta tech a IT. Portál SlobodnaEuropa.eu ti však prináša oveľa viac – využiť môžeš fórum, sledovať tvoje obľúbené témy v skupinách a sledovať môžeš aj stránky firiem.

V chladnom vzduchu sa nad strednou Európou bude udržiavať stred rozsiahlej tlakovej výše.


NOC: teplota: -5 do 0°C (Sever až -10°C), vietor: od 15 do 45 km/h (nárazy: od 55 do 75 km/h), zrážky: do 2 mm a na krajnom severe do 5 mm / do 8 cm

DEŇ: teplota: -1 do +4°C (Sever až -7°C), vietor: od 15 do 35 km/h (nárazy: do 65 km/h), zrážky: ojedinele do 2 mm / do 4 cm snehu


Počas dnešnej noci bude na území Slovenska premenlivá a na severe prevažne veľká oblačnosť. Na severe treba miestami počítať so snežením alebo so snehovými prehánky. Inde bude sneženie alebo snehové prehánky len ojedinelé.

V horských oblastiach však miestami hrozí tvorba snehových jazykov a závejov. Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od mínus 5 stupňov Celzia do 0 stupňov Celzia.

Na Orave a Spiši

Na Orave, pod Tatrami, na Horehroní a na Spiši miestami však bude výrazne chladnejšie a teplota klesne až na mínus 10 stupňov Celzia do mínus 5 stupňov Celzia.

Počas noci bude fúkať severozápadný až severný vietor o rýchlosti od 15 až do 45 km/h, ktorý v nárazoch miestami zosilnie na 55 až na 75 km/h. V Banskobystrickom kraji bude miestami fúkať len slabý vietor. Na horách však bude fúkať prudký vietor až mohutná víchrica.

Mrznúť bude aj cez deň

Počas zajtrajšieho dňa bude premenlivá oblačnosť. Ojedinele sa môžu objaviť aj snehové prehánky. Ojedinele môže vodičov potrápiť aj tvorba snehových jazykov. Popoludní nastane ubúdanie oblačnosti a k večeru už bude miestami až jasno.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od mínus 1 stupňa Celzia až do plus 4 stupňov Celzia. V Žilinskom, Prešovskom kraji a na Horehroní väčšinou však bude aj počas dňa chladnejšie a teploty sa tu budú pohybovať od mínus 7 stupňov Celzia až do mínus 2 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 bude ráno okolo mínus 10 stupňov Celzia a k večeru sa oteplí na mínus 5 stupňov Celzia.

Vietor potrápi

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať severozápadný až severný vietor o rýchlosti od 15 až do 35 km/h. Na juhovýchode môže rýchlosť vetra v nárazoch dosiahnuť až 65 km/h. V Banskobystrickom kraji bude fúkať miestami iba slabý vietor. Na horách však turistov potrápi prudký až búrlivý vietor a spočiatku až víchrica. Popoludní však už bude vietor postupne  slabnúť.

- Advertisement -

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Napíš svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Advertisement -

Sledujte nás

259FanúšikoviaPáči sa
85NasledovníciNasledovať
75NasledovníciNasledovať
69NasledovníciNasledovať
379NasledovníciNasledovať
36OdberateliaOdoberať
- Advertisement -

Predpoveď počasia

Streda: v noci a ráno poľadovica na celom Slovensku

Aj počas dnešnej noci a zajtrajšieho rána platia pre takmer celé Slovensko výstrahy pred tvorbou poľadovice. Cez deň...
- Advertisement - Booking.com

Utorok: zamračené a hmlisto a na východe aj poľadovica

Zamračené a hmlisto bude v noci aj počas zajtrajšieho dňa. Platia aj výstrahy pred tvorbou poľadovice najmä na východe Slovenska.

Pondelok: ráno poľadovica a hmla. Cez deň šesť

Začiatok týždňa môžu skomplikovať cestu do práce poľadovica aj hmla. Cez deň môže byť až plus 6 stupňov.

Sobota: v noci a ráno poľadovica, zajtra až sedem stupňov

Počas noci a ráno môže mnohé časti Slovenska opäť potrápiť poľadovica. Počas dňa však bude na niektorých miestach až sedem stupňov.

Piatok: poľadovica na strednom a východnom Slovensku. Cez deň sedem

Aj zajtra môže najmä stredné a východné Slovensko potrápiť doobeda poľadovica. Cez deň stúpne teplota až na sedem stupňov.

Mohlo by vás zaujať

- Advertisement - Booking.com