SlovenskoSprávy

Nedeľa: prichádza výrazne ochladenie. Mrznúť bude cez noc aj cez deň

V chladnom vzduchu sa nad strednou Európou bude udržiavať stred rozsiahlej tlakovej výše.


NOC: teplota: -5 do 0°C (Sever až -10°C), vietor: od 15 do 45 km/h (nárazy: od 55 do 75 km/h), zrážky: do 2 mm a na krajnom severe do 5 mm / do 8 cm

DEŇ: teplota: -1 do +4°C (Sever až -7°C), vietor: od 15 do 35 km/h (nárazy: do 65 km/h), zrážky: ojedinele do 2 mm / do 4 cm snehu


Počas dnešnej noci bude na území Slovenska premenlivá a na severe prevažne veľká oblačnosť. Na severe treba miestami počítať so snežením alebo so snehovými prehánky. Inde bude sneženie alebo snehové prehánky len ojedinelé.

V horských oblastiach však miestami hrozí tvorba snehových jazykov a závejov. Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od mínus 5 stupňov Celzia do 0 stupňov Celzia.

Na Orave a Spiši

Na Orave, pod Tatrami, na Horehroní a na Spiši miestami však bude výrazne chladnejšie a teplota klesne až na mínus 10 stupňov Celzia do mínus 5 stupňov Celzia.

Počas noci bude fúkať severozápadný až severný vietor o rýchlosti od 15 až do 45 km/h, ktorý v nárazoch miestami zosilnie na 55 až na 75 km/h. V Banskobystrickom kraji bude miestami fúkať len slabý vietor. Na horách však bude fúkať prudký vietor až mohutná víchrica.

Mrznúť bude aj cez deň

Počas zajtrajšieho dňa bude premenlivá oblačnosť. Ojedinele sa môžu objaviť aj snehové prehánky. Ojedinele môže vodičov potrápiť aj tvorba snehových jazykov. Popoludní nastane ubúdanie oblačnosti a k večeru už bude miestami až jasno.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od mínus 1 stupňa Celzia až do plus 4 stupňov Celzia. V Žilinskom, Prešovskom kraji a na Horehroní väčšinou však bude aj počas dňa chladnejšie a teploty sa tu budú pohybovať od mínus 7 stupňov Celzia až do mínus 2 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 bude ráno okolo mínus 10 stupňov Celzia a k večeru sa oteplí na mínus 5 stupňov Celzia.

Vietor potrápi

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať severozápadný až severný vietor o rýchlosti od 15 až do 35 km/h. Na juhovýchode môže rýchlosť vetra v nárazoch dosiahnuť až 65 km/h. V Banskobystrickom kraji bude fúkať miestami iba slabý vietor. Na horách však turistov potrápi prudký až búrlivý vietor a spočiatku až víchrica. Popoludní však už bude vietor postupne  slabnúť.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button