SlovenskoSprávy

V okolí Trnavského mýta rastie počet vlámaní do bytov

Za obdobie troch týždňov mesiaca december polícia zaznamenala v hlavnom meste 7 prípadov trestného činu krádeže vlámaním do bytov.

K nárastu počtu prípadov tejto majetkovej trestnej činnosti podľa polície dochádza najmä v širšom okolí Trnavského mýta v smere do Ružinova. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti Facebook.

Tieto majetkové trestné činy boli spáchané bez viditeľného násilia spôsobeného poškodením bezpečnostnej vložky na bezpečnostných vchodových dverách do obytných domov a bytov. V súvislosti s týmito prípadmi polícia vyzýva občanov k zvýšenej pozornosti a všímavosti.

Polícia na sociálnej sieti zverejnila aj niekoľko rád ako znížiť riziko vlámania do bytu.

Podľa polície by majitelia bytov mali:

  • Kontrolovať zatvorenie vchodových dverí do obytných domov.
  • Všímať si, či vchodové dvere správne doliehajú, alebo či nie sú poškodené
  • Informovať susedov vo vašich obytných domoch o tejto taktike lupičov osobne, oznamom pri vstupoch do obydlia alebo zdieľaním.
  • Počas dlhodobejšej neprítomnosti by ste mali požiadať príbuzných, dôveryhodných známych alebo susedov, aby vám pravidelne vyberali poštovú schránku a občas skontrolovali neporušenosť bytu.
  • Do vchodov obytných domov nevpúšťajte neznáme osoby, resp. sa im prihovorte, za akým účelom do obytného domu vstupujú.
  • Jedným z predpokladov môže byť, že páchatelia sú pravdepodobne cudzinci neovládajúci slovenský jazyk.

V prípade zistenia takýchto osôb volajte ihneď políciu.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button