Pondelok: v noci až mínus 16. Vietor konečne ustane

Stred tlakovej výše sa z našej oblasti presunie nad Balkán a po jej severnom okraji bude cez Pobaltie a Poľsko postupovať na juhovýchod teplý front. Za ním k nám vo vyšších vrstvách ovzdušia začne prúdiť od severozápadu teplý vzduch.


NOC: teplota: -10 až -4°C (doliny, kotliny: až -16°C), vietor: 10 až do 30 km/h, bez zrážok

DEŇ: teplota: -2 až +3°C (doliny, kotliny: až -4°C), vietor: iba slabý, zrážky: do 1 mm / do 1 cm snehu


Počas dnešnej noci bude na území Slovenska prevažne jasno až polojasno iba ojedinele bude zamračené s nízkou oblačnosťou alebo sa objaví hmla.

Neskôr však nastane od severozápadu pribúdanie oblačnosti. Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od mrazivých mínus 10 stupňov Celzia do mínus 4 stupňov Celzia. V dolinách a kotlinách však bude miestami ešte chladnejšie a teploty sa tu budú pohybovať od mínus 16 stupňov Celzia do mínus 10 stupňov Celzia.

Počas noci bude bezvetrie alebo bude fúkať len slabý na juhozápade a juhovýchode spočiatku ešte severný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h.

Bude chladno

Počas zajtrajšieho dňa bude polojasno až oblačno. Miestami a to najmä na severe a východe bude až zamračené. Zrána sa môže ojedinele objaviť hmla. Výnimočne sa môžu objaviť slabé zrážky.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od mínus 2 stupňov Celzia až do plus 3 stupňov Celzia. V údoliach však ojedinele chladnejšie a teploty sa tu budú aj počas dňa pohybovať okolo mínus 4 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude ráno okolo mínus 1 stupňa Celzia. Večer sa však aj na horách mierne oteplí a teplota sa bude pohybovať okolo 3 stupňov Celzia.

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať bude prevažne slabý vietor.

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články