-1 C
Bratislava
sobota, 25 januára, 2020

Aké počasie nás čaká na Silvestra? Bláznivé

Viete o novinke?

Meteorologické výstrahy

Na tomto mieste sa zobrazujú meteorologické výstrahy platné na aktuálny deň.

Výstrahy

25.1.2020 – Výstraha: Poľadovica

Vo všetkých okresoch sa miestami očakáva tvorba poľadovice. Tvorba poľadovice predstavuje potenciálne nebezpečenstvo...
Počasiehttps://www.slobodnaeuropa.eu/
Sleduj aj ty aktuálne spravodajstvo zo Slovenska, zo sveta, z ekonomiky a zo sveta tech a IT. Portál SlobodnaEuropa.eu ti však prináša oveľa viac – využiť môžeš fórum, sledovať tvoje obľúbené témy v skupinách a sledovať môžeš aj stránky firiem.

Aké bude počasie v posledný deň tohto roka? Bláznivé. Cez noc bude mrznúť a cez deň môžu teploty stúpnuť niekde až 9 stupňov. Na horách môže posledný deň roka pokaziť víchrica.


NOC: teplota: od -6 do -1°C (údolia až -8°C), vietor: do 20 km/h (na horách prudký až víchrica), zrážky: do 1 mm / do 1 cm

DEŇ: teplota od -1 do +4°C (západ, Žilinský kraj, horný Spiš do 9 °C), vietor: do 30 km/h (na horách prudký až víchrica), zrážky: do 5 mm / do 5 cm snehu


Počas dnešnej noci bude na Slovensku polojasno až oblačno a neskôr od severozápadu príde k vyjasňovaniu. Ojedinele sa môže objaviť hmla alebo aj nízka oblačnosť. Len výnimočne sa počas dnešnej noci objavia slabé zrážky.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od mínus 6 stupňov Celzia do mínus 1 stupňa Celzia V údoliach však aj túto noc bude ojedinele chladnejšie a teploty tu môžu klesnúť aj na mínus 8 stupňov Celzia.

Počas noci bude bezvetrie alebo bude fúkať len slabý vietor. Len ojedinele bude fúkať aj mierny južný vietor o rýchlosti do 20 km/h.

Inak to však bude vo vysokých polohách, kde bude postupne fúkať prudký vietor, ktorý môže prejsť až do víchrice.

Niekde aj 9 stupňov

Počas silvestrovského dňa bude zrána jasno až polooblačno. Ojedinele sa tiež môže objaviť hmla alebo nízka oblačnosť. Od severu však postupne príde najmä popoludní premenlivá a prechodne až veľká oblačnosť.

Na severe a východe miestami a inde len ojedinele sa treba pripraviť aj na snehové prehánky alebo sneženie. V polohách do približne 700 metrov sa spočiatku objavia aj zrážky zmiešané alebo dažďové. Ojedinele sa tiež môže tvoriť poľadovica.

Najvyššia denná teplota sa bude na Silvestra pohybovať od mínus 1 stupňa Celzia až do plus 4 stupňov Celzia. Na západe a ojedinele aj v Žilinskom kraji a na hornom Spiši však bude teplejšie a teploty tu stúpnu na plus 4 stupne Celzia až plus 9 stupňov Celzia.

Aj víchrica

Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude zrána okolo plus 2 stupne Celzia. V priebehu dňa však príde od severu ochladzovanie a teplota večer sa už bude pohybovať okolo mínus 4 stupňov Celzia.

Počas dňa bude zajtra fúkať slabý a ojedinele mierny južný vietor o rýchlosti do 20 km/h. Popoludní sa na západe a miestami aj na severe zmení na západný až severozápadný o rýchlosti od 10 až do 30 km/h, ktorý v nárazoch ojedinele zosilnie až na 45 km/h. Vo vysokých polohách bude aj počas silvestrovského dňa búrlivý vietor až silná víchrica.

- Advertisement -

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Napíš svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Advertisement -

Sledujte nás

259FanúšikoviaPáči sa
85NasledovníciNasledovať
75NasledovníciNasledovať
69NasledovníciNasledovať
379NasledovníciNasledovať
36OdberateliaOdoberať
- Advertisement -

Predpoveď počasia

Nedeľa: dopravu skomplikuje poľadovica. Ochladí sa

Vplyv tlakovej výše od juhovýchodu zoslabne. Zároveň sa cez strednú Európu smerom na východ začne presúvať plytká...
- Advertisement - Booking.com

Streda: v noci a ráno poľadovica na celom Slovensku

Aj počas dnešnej noci a zajtrajšieho rána platia pre takmer celé Slovensko výstrahy pred tvorbou poľadovice. Cez deň sa však objaví aj Slnko.

Utorok: zamračené a hmlisto a na východe aj poľadovica

Zamračené a hmlisto bude v noci aj počas zajtrajšieho dňa. Platia aj výstrahy pred tvorbou poľadovice najmä na východe Slovenska.

Pondelok: ráno poľadovica a hmla. Cez deň šesť

Začiatok týždňa môžu skomplikovať cestu do práce poľadovica aj hmla. Cez deň môže byť až plus 6 stupňov.

Sobota: v noci a ráno poľadovica, zajtra až sedem stupňov

Počas noci a ráno môže mnohé časti Slovenska opäť potrápiť poľadovica. Počas dňa však bude na niektorých miestach až sedem stupňov.

Mohlo by vás zaujať

- Advertisement - Booking.com