OdporúčameSlovenskoSprávy

Aké počasie nás čaká na Silvestra? Bláznivé

Aké bude počasie v posledný deň tohto roka? Bláznivé. Cez noc bude mrznúť a cez deň môžu teploty stúpnuť niekde až 9 stupňov. Na horách môže posledný deň roka pokaziť víchrica.


NOC: teplota: od -6 do -1°C (údolia až -8°C), vietor: do 20 km/h (na horách prudký až víchrica), zrážky: do 1 mm / do 1 cm

DEŇ: teplota od -1 do +4°C (západ, Žilinský kraj, horný Spiš do 9 °C), vietor: do 30 km/h (na horách prudký až víchrica), zrážky: do 5 mm / do 5 cm snehu


Počas dnešnej noci bude na Slovensku polojasno až oblačno a neskôr od severozápadu príde k vyjasňovaniu. Ojedinele sa môže objaviť hmla alebo aj nízka oblačnosť. Len výnimočne sa počas dnešnej noci objavia slabé zrážky.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od mínus 6 stupňov Celzia do mínus 1 stupňa Celzia V údoliach však aj túto noc bude ojedinele chladnejšie a teploty tu môžu klesnúť aj na mínus 8 stupňov Celzia.

Počas noci bude bezvetrie alebo bude fúkať len slabý vietor. Len ojedinele bude fúkať aj mierny južný vietor o rýchlosti do 20 km/h.

Inak to však bude vo vysokých polohách, kde bude postupne fúkať prudký vietor, ktorý môže prejsť až do víchrice.

Niekde aj 9 stupňov

Počas silvestrovského dňa bude zrána jasno až polooblačno. Ojedinele sa tiež môže objaviť hmla alebo nízka oblačnosť. Od severu však postupne príde najmä popoludní premenlivá a prechodne až veľká oblačnosť.

Na severe a východe miestami a inde len ojedinele sa treba pripraviť aj na snehové prehánky alebo sneženie. V polohách do približne 700 metrov sa spočiatku objavia aj zrážky zmiešané alebo dažďové. Ojedinele sa tiež môže tvoriť poľadovica.

Najvyššia denná teplota sa bude na Silvestra pohybovať od mínus 1 stupňa Celzia až do plus 4 stupňov Celzia. Na západe a ojedinele aj v Žilinskom kraji a na hornom Spiši však bude teplejšie a teploty tu stúpnu na plus 4 stupne Celzia až plus 9 stupňov Celzia.

Aj víchrica

Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude zrána okolo plus 2 stupne Celzia. V priebehu dňa však príde od severu ochladzovanie a teplota večer sa už bude pohybovať okolo mínus 4 stupňov Celzia.

Počas dňa bude zajtra fúkať slabý a ojedinele mierny južný vietor o rýchlosti do 20 km/h. Popoludní sa na západe a miestami aj na severe zmení na západný až severozápadný o rýchlosti od 10 až do 30 km/h, ktorý v nárazoch ojedinele zosilnie až na 45 km/h. Vo vysokých polohách bude aj počas silvestrovského dňa búrlivý vietor až silná víchrica.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button