-1 C
Bratislava
sobota, 25 januára, 2020

Zoltán Andruskó sa dohodol na 10. Súd žiada 15 rokov

Viete o novinke?

Odporúčame tiež

Nedeľa: dopravu skomplikuje poľadovica. Ochladí sa

Vplyv tlakovej výše od juhovýchodu zoslabne. Zároveň sa cez strednú Európu smerom na východ začne presúvať plytká...

Turecko zasiahlo silné zemetrasenie. Hlásia 20 obetí

Turecko včera večer zasiahlo silné zemetrasenie, ktoré si zatiaľ vyžiadalo najmenej 20 mŕtvych a tiež asi tisícku zranených. Úrady...

V ZOO Bojnice potvrdili vtáčiu chrípku. Zostane zrejme zatvorená

V Národnej zoologickej záhrade Bojnice veterinári potvrdili výskyt vtáčej chrípky. Na nebezpečný vírus vtáčej chrípky H5N8 potvrdili u uhynutej kačice a tiež lyžičiara...

Dnes prebieha pojednávanie v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Súd má rozhodnúť či akceptuje dohodu o vine a treste pre obžalovaného Zoltána Andruskóa.

Andruskó sa dohodol s prokurátorom na treste 10 rokov a pri vyšetrovaní spolupracoval. Sudkyňa Pamela Záleská však s dohodou o dĺžke trestu nesúhlasí. Podľa sudkyňe by bol trest 10 rokov nespravodlivý aj keď samotný čin už nevráti späť. Na verjenom pojednávaní vyhlásila, že súd neakceptuje trest nižší ako 15 rokov.

„Povinnosťou súdu je skúmať dohodu aj z hľadiska spravodlivosti a v prejednávanej veci súd zastáva názor, že dohoda v predloženom znení je spravodlivá len pre obvineného,“ povedala sudkyňa Záleská počas verejného pojednávania.

Prokurátor obhajoval dohodnutú výšku trestu aj tým, že Zoltán Andruskó po zadržaní s vyšetrovateľmi spolupracoval. To však sudkyni ako dôvod nestačí.

„Súd uvádza, že modifikácia trestu o rok alebo o dva nezodpovedá predstavám súdu. To, čo sa súdu v danej veci môže javiť ako spravodlivé je trest odňatia slobody vo výmere 15 rokov,” vyhlásila sudkyňa Pamela Záleská, ktorá ako predsedníčka senátu rozhoduje o treste pre Andruskóa.

Andruskó požiadal o prerušenie verejného pojednávania aby sa mohol poradiť so svojou právničkou. Sudkyňa pojednávanie prerušila a Andruskóa odviedli policajti v putách, s kuklou na hlave a oblečeného v nepriestrelnej veste.

„Obvinený Zoltán Andruskó zobchodoval ľudský život, teda predal hodnotu, ktorú trestný zákon vysoko chráni, spôsobil tým neodstrániteľný následok a teda je úplne zrejmé, že žiadny uložený trest nebude spôsobilý napraviť spôsobenú smrť. Následne obvinený zobchodoval aj trest, ktorý mu reálne hrozí,” uviedla sudkyňa Záleská ešte pred prerušením pojednávania.

- Advertisement -

1 komentár

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Napíš svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Advertisement -

Sledujte nás

259FanúšikoviaPáči sa
85NasledovníciNasledovať
75NasledovníciNasledovať
69NasledovníciNasledovať
379NasledovníciNasledovať
36OdberateliaOdoberať
- Advertisement -

Posledné články

Nedeľa: dopravu skomplikuje poľadovica. Ochladí sa

Vplyv tlakovej výše od juhovýchodu zoslabne. Zároveň sa cez strednú Európu smerom na východ začne presúvať plytká...
- Advertisement - Booking.com

V Banskobystrickom kraji skolabovala doprava. Župan situáciu nezvláda, odkázal premiér

Po krachu dohody medzi SAD Zvolen a Banskobystrickým samosprávnym krajom ostali mnohé mestá a dediny v kraji odrezané od sveta. Situácia v Banskobystrickom...

Štyria voliči dostali nekompletnú sadu hlasovacích lístkov

Čo robiť, ak ste pre voľbu poštou dostali nekompletnú sadu hlasovacích lístkov. Ministerstvo priznalo štyri pochybenia. V prípade, ak ste...

V ZOO Bojnice potvrdili vtáčiu chrípku. Zostane zrejme zatvorená

V Národnej zoologickej záhrade Bojnice veterinári potvrdili výskyt vtáčej chrípky. Na nebezpečný vírus vtáčej chrípky H5N8 potvrdili u uhynutej kačice a tiež lyžičiara bieleho.

Nebezpečný koronavírus potvrdili vo Francúzsku. Počet nakazených aj obetí stúpa

Nebezpečný koronavírus, ktorý objavili pred koncom roka v Číne sa šíri ďalej. Stúpa počet obetí a prvé potvrdené prípady hlásia z Francúzska.

Mohlo by vás zaujať

- Advertisement - Booking.com