SprávySvet

Samoa a Vianočný ostrov má už rok 2020

Prvé miesta na svete už majú rok 2020 aj tento rok potrvá prechod do nového roku 26 hodín.

Rok 2020 majú už prvé miesta na svete. Medzi prvými privítali rok v 2020 na tichomorských ostrovoch Samos a tiež na Vianočnom ostrove.

Samoa pritom bol ostrov kde nový rok vítali naopak medzi poslednými. Pre podporu turistického ruchu sa však ostrov rozhodol „presunúť“ do iného časového pásma. Samoa tak spolu s Vianočnými ostrovmi od roku 2011 patria ku krajinám kde nový rok vítajú medzi prvými na svete.

Celkovo však prechod do nového roka potrvá 26 hodín a to pre časové pásma, ktoré platia. Posledné privítajú nový rok opäť tichomorské ostrovy. Posledné búdú na Bakerové a Howlandové ostrovy. Oba sú však neobývané.

Medzi poslednými obývanými ostrovmi tak budú aj tento rok ostrov Tutuila, ktorý je súčasťou súostrovia Americká Samoa.

Veľkolepé oslavy príchodu nového roka sa však čakajú hlavne vo veľkomestách. Tradičný ohňostroj sa rozhodli nezrušiť v Sydney, ktoré sužujú obrovské požiare.

Tradične veľké oslovi pripravujú mnohé ázijské metropoly a aj tiež tie európske. Vítanie nového roka bude tradične aj na Times Square v New Yorku.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button