SlovenskoSprávy

Streda: cez deň plus a bez zrážok

Prvý deň roka 2020 bude na Slovensku väčšinou pokojné zimné počasie. Teploty cez deň však stúpnu k plusovým hodnotám.

NOC: teplota od -5 do 0°C, vietor: od 5 do 35 km/h (nárazy do 55 km/h), zrážky: do 4 mm / do 4 cm snehu

DEŇ: teplota od +2 do +7°C, vietor: od 5 do 25 km/h, zrážky: do 0.5 mm / do 0.5 cm snehu

Počas dnešnej noci bude na Slovensku jasno až polooblačno. Na severe Slovenska a spočiatku aj inde bude premenlivá a prechodne tiež zväčšená oblačnosť.

Na severe miestami a inde len ojedinele sa treba pribaviť na snehové prehánky. V polohách do približne 400 metrov budú spočiatku aj zmiešané zrážky.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od mínus 5 stupňov Celzia do nuly. V údoliach pri utíšení vetra však bude miestami chladnejšie a teploty tu môžu klesnúť na mínus 7 stupňov Celzia.

Na horách víchrica

Počas noci bude fúkať severozápadný vietor o rýchlosti od 5 až do 25 km/h. Na hornom Spiši miestami zrýchli až na 35 km/h a v nárazoch dokonca na 55 km/h.  

Na Gemeri bude fúkať prevažne len slabý vietor. Na hrebeňoch hôr bude aj túto noc fúkať prudký vietor až silná víchrica.

Väčšinou plusové

Počas zajtrajšieho dňa bude jasno až polooblačno. Ráno a dopoludnia bude ojedinele a to najmä na severe zamračené s nízkou oblačnosťou. Ojedinele sa tiež môžu objaviť snehové prehánky.

Najvyššia denná teplota sa zajtra bude pohybovať od plus 2 stupňov Celzia až do plus 7 stupňov Celzia. Na Kysuciach, Orave, Liptove a Spiši však bude o niečo chladnejšie a teplota tu klesne na nulu. Teplota na horách vo výške 1500 metrov sa bude spočiatku pohybovať okolo mínus 5 stupňov Celzia a do večera o niečo stúpne na približne mínus 1 stupeň Celzia.

Vietor sa upokojí

Počas dňa bude na Slovensku fúkať slabý a na západe a dopoludnia aj na východnom Slovensku severozápadný vietor o rýchlosti od 5 až 25 km/h.

Na hrebeňoch hôr bude ráno ešte fúkať prudký až búrlivý vietor. Počas dňa však aj tam situáciu upokojí.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button